Advertisements

آپارتمان شبانه

گفتم كه شهر تفليس با مشكل كمبود هتل مواجه است و تعداد اتاق تختهاي آن بهيچ وجه جوابگوي نيازهاي آن نيست. اما خوشبختانه تا دلتان بخواهد در تفليس آپارتمانهايي وجود دارد كه آنها را بطور شبانه به گردشگران اجاره مي دهند.اگر قصد داريد بجاي هتل در اين آپارتمانها اقامت داشته باشيد، اين موارد را در نظر داشته باشيد:
– در برخي منازل صاحبخانه هم سكونت دارد. قيمت اين خانه ها بسيار ارزانتر از خانه هاي بدون صاحبخانه است. اما اگر تنها به قصد تفريح به تفليس مي رويد و مي خواهيد چند روزي اعصابتان آرام باشد، دور اين منازل را خط قرمز بكشيد. معمولن زندگي در اين خانه ها مستلزم رعايت مقررات سخت و دشواري است . دوستي مي گفت در يكي از اين خانه ها كه صاحب خانه آن زني سالمند بود، صاحبخانه اجازه نمي داد كه روي تخت بنشيني. مي گفت تخت براي خوابيدن است و نه نشستن. شبها نزديك به ساعت 12 غرغر شروع مي شد كه لامپها بايد خاموش بشود. در ضمن مقررات خاصي هم براي ساعات آمد و شد به منزل در نظر گرفته شده بود.پس مي بينيد كه با توجه به ارزان بودن اين منازل بازهم نمي ارزد كه ادم بخواهد اينطور زندگي كند.
– توجه كنيد كه در گرجستان هال و پذيرايي را اتاق محسوب مي كنند. بنابراين اگر كسي به شما گفت كه خانه اي دو اتاقي براي شما در نظر گرفته است احتمالن اين منزل يك اتاق خواب بيشتر ندارد.
– اگر به تفليس رسيديد و مي خواهيد براي سكونت موقت خود دنبال آپارتمان اجاره اي بگرديد، يكي از بهترين مناطقي كه مي توانيد سر بزنيد، پل خشك است. پل خشك محله اي قديمي در شهر تفليس است كه بازار روز صنايع دستي و اشياء عتيقه در آنجا وجود دارد. در بخشي از اين بازار دلالان مسكن هم ايستاده اند. آنها اغلب مقوايي را همراه خود دارند كه روي آن به انگليسي قيمت و شرايط آپارتمان مورد اجاره درج شده است. قيمتها قابل چانه زدن هستند.
– براي بعضي از خانه ها قيمت را با صبحانه تعيين كرده اند.توجه داشته باشيد كه اگر چنين منزلي را اجاره كنيد، هر روز كله صبح بايد با صاحبخانه ملاقات اجباري داشته باشيد.
– در نگهداري از لوازم و وسايل منزل كوشا باشيد. همانطور كه مشخص است اين سكونتگاهها مانند هتل و اقامتگاههاي رسمي نيستند كه تابع مقررات از پيش تعريف شده اي باشند.بنابراين بابت آسيب به يك وسيله ساده صاحبخانه يا مالك ممكن است رقم بالا و نامعقولي را طلب كند كه اگر حاضر به پرداخت آن نباشيد بايد دردسرهاي ديگري را تحمل كنيد كه واقعن نمي ارزد.
من آپارتمانها و خانه هاي اجاره اي زيادي را در شهر تفليس سراغ دارم.اگر سفر شما از پيش برنامه ريزي شده است، مي توانيد با من هم تماس بگيريد تا ببينم كه محلي را مي توانم برايتان در نظر بگيرم. در جدول زير مشخصات برخي از آپارتمانهايي را كه آمار آنها در دستم هست را درج كرده ام تا قدري با شرايط و قيمت آنها اشنايي پيدا كنيد. توجه داشته باشيد كه قيمت آپارتمانها بنابر تعداد افراد و در زمانهاي خاص مي تواند تغيير بكند

متراژ- قدمت -حداقل قيمت شبانه-طبقه-تعداد اتاق-اتاق خواب-آدرس
110–بازسازي- 80$ —– 2 از 6 – 3 – 2 – سابورتالو
110–كهنه— 80$ —– 5 از 8 – 4 – 3 – سابورتالو
80 — نوساز– 60$ —– 2 از 10 – 2 – 1 – كوچيشويلي
80 — بازسازي- 50$ —– 2 از 2 – 2 – 1 – روستاويلي، بارنوي
156–بازسازي- 100$ —– 3 از 9 – 4 – 3 – تفليس قديم، تارخنشويلي
90 — نوساز– 50 $ —– ا از 3 – 2 – 1 – واكه

Advertisements

26 Responses to آپارتمان شبانه

 1. omid says:

  دوست عزیز میشه حدود نرخ هتلها و آپارتمانهای باتومی رو هم اعلام کنید .

 2. سجاد says:

  سلام
  من قراره 18 شهریور با ماشین خودم باتومی برم
  امکانش هست شماره خودتونو بدید تا تماس بگیرم یا واسم ایمیل بفرستید
  خونه میخوام در باتومی و تفلیس هر کدام 3 شب

 3. sara says:

  سلام .من و همسرم در آبانماه قصد سفر به ارمنستان و گرجستان را داریم و
  بدنبال مهاجرت به کشوری آرام و همجوار ایران میباشیم . لطفا ما را راهنمایی کنید آیا در گرجستان هم مافیای اقتصادی وجود دارد؟ شرایط اقامت دایمی چگونه میباشد؟ آیا با خرید مسکن امتیاز اقامتی راکسب میکنیم؟ واقعا ممنونم اگر حداکثر راهنمایی را مبذول فرمایید .

 4. مجتبی says:

  جناب گلچین فر قیمت اجاره یک سوییت تقریبا 20 متری که پارکینگ هم داشته باشد برای یک سال تمام در یک محله متوسز تفلیس چقدر است ؟

 5. حميد says:

  سلام
  به سوال سارا جواب ندادين در خصوص مهاجرت و نحوه اخذ اقامت در گرجستان ؛ براي منم جالبه بدونم

 6. مجتبی says:

  سلام آقای گلچین فر

  بابت سایت و راهنمایی که فرمودین تشکر میکنم
  من 4 بار به تفلیس و باتومی سفر کردم و از این آپارتمانها هم گرفتم البته بدون صاحبخانه که قیمتها هم به همین شرایط که فرمودین بود و خیلی هم راضی بودم.
  میخواستم برای عید سال 90 بپرسم که آیا قیمت باز هم به همین روال هست یا تغییر کرده
  و آیا امسال برنامه های ویژه دارین؟
  حتما باهاتون تماس خواهم گرفت
  مجتبی از تبریز

 7. محمد شکوری says:

  سلام آقای جواد گلچين فر

  احتمالاً من حدود 7فروردین تفلیس باشم یک آپارتمان دوخوابه در تفلیس میخواهم چگونه وبا چه شماره تلفنی میتوانم با شما تماس برقرار کنم وچون اولین بار است که به گرجستان خواهم آمد وخانواده نیز همراهم میباشند چه توصیه ای هائی برای من دارید بسیار متشکرم

 8. محمد says:

  سلام
  لطفاٌ تلفنی در اختیارم بگذارید تا آپارتمانی در تفلیس اجاره کنم برای عید نوروز

 9. مهدی says:

  با سلام
  لطفا بفرمایید برای باتومی یا شهر های دیگه هم امکان اجاره آپارتمان هست ؟ قیمت چطوره ؟

 10. مهدی says:

  شما خودتون سراغ دارید ؟ برای باتومی یا کوبولتی ؟ یا پوتی ؟ من برای 40 روز دیگه دارم راه میوفتم با ماشین شخصی و راجع به kazbek هم توضیح دهید لطفا

 11. سیامک says:

  سلام ما هشت نفری 12 خرداد ماه با دوستانم میرویم تفلیس و به دو اپارتمان کوچک مجاور هم یا یک اپارتمان نسبتا بزرگ با قیمت مناسب نزدیک مرکز شهر نیاز داریم.ایا شما سراغ دارید و یا کسی را در تفلیس میشناسید که برای مکاتبه معرفی بفرمایید؟ با تشکر

 12. داود says:

  باسلام :
  لطفا نرخ بليط قطار از ايروان به تفليس وازباكو به تفليس وازتفليس به باتومي رابيان كنيد.

 13. راد says:

  سلام.میتونم شماره شماروبرای رزروآپارتمان داشته باشم؟

 14. Mohammad javad soleymani says:

  سلام
  بدنبال مهاجرت به کشوری آرام و همجوار ایران میباشیم . لطفا ما را راهنمایی کنید آیا در گرجستان هم مافیای اقتصادی وجود دارد؟ شرایط اقامت دایمی چگونه میباشد؟ آیا با خرید مسکن امتیاز اقامتی راکسب میکنیم؟ واقعا ممنونم اگر حداکثر راهنمایی را مبذول فرمایید .

 15. خانزاده says:

  با سلام
  من تعطیلات نوروز 91 را از طریق تبریز-جلفا- نخجوان -ایقدیر- بازرگان- ماکو-مرند به تبریز برگشتم ودوست داشتم وسط سفر به گرجستان بروم ولی چون اطلاعات کافی و وافی نداشتم وبه همراه خانواده بودم ریسک نکردم لطفا بهترین مسیر حرکت را با ماشین شخصی راهنمایی فرمایید
  با تشکر

 16. shohreh says:

  با سلام
  برای 15 نفر یک اپارتمان مبله کامل و نو ساز برای مدت 20 روز قیمتش چفدر میباشد؟…در صورت امکان عکسش

  را بفرستید…..با تشکر

 17. sara says:

  سلام من و همسرم برای مهاجرت گرجستان را در نظر گرفتیم شغل جفت ما در ایران هتل داری و کار در دفاتر مسافرتی بوده شما فکر میکنید در این زمینه ما میتونیم اونجا فعالیت کنیم ایا واسه ما کار هست ما ججقدر نقدینگگی نیاز داریم واسه ورود به اونجا ابته هزینه چند ماه اول که احتوال داره از جیب بدون دراود هزینه کنیم بابت مسکن خوراکک غیره ککلان نرمال چقدر نباز داریم تا راه بیافتیم مگه میگن امنجا بیکاری زیاده وبا اینوجود وا که کاری غیراز گردشگری مسافرتی اونهم به زبان خودمون و انگلیسی بلد نیستیم ایا اونجا موفق میشیم لطفا مارو راهنمائی ککنید میترسم بیایم اونجا به سال نکشیده دست از پا برگردیم ممنون

 18. علی says:

  سلام
  من یک سوال مهم و مبرم دارم ایا کسی هست به من جواب دهد/؟
  1.ایا از طریق ازدواج با یک دختر گرجستانی می توان اقامت دائم گرجستان را دریافت ./؟
  2. کمترین و ارزانترین منزل مسکونی در تفلیس کجاست. فرقی نمی کند درکجا و یا منطقه باشد/؟

  منتظرم
  با تشکر

 19. mohamad says:

  سلام
  من یک سوال مهم و مبرم دارم ایا کسی هست به من جواب دهد/؟
  1.ایا از طریق ازدواج با یک دختر گرجستانی می توان اقامت دائم گرجستان را دریافت
  با تشكر منتظر جوابم

 20. بازتاب: بیش از چهار میلیون گردشگر | گرجستان

 21. farhad says:

  سلام
  ایا برای بردن مهمون به اپارتمان مشکلی هست یا نه؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: