Advertisements

عشق آلمانی و عشق گرجی

سه جهانگرد همجنس گرای آلمانی در روستایی در شمال گرجستان توسط افراد بومی کتک خوردند و به رودخانه پرتاب شدند.
این آقایان برای گشت و گذار به روستای امالو Omalo در کوهستانهای شمال گرجستان در نزدیگی مرز چچن سفر کرده بودند. عده ای از جوانان گرجی که برای تفریح از تفلیس به این روستا رفته بودند از گردشگران آلمانی دعوت میکنند که به سر میز آنها بروند تا باهم بخورند و بیاشامند. گرجی ها عادت دارند که در هنگام نوشیدن بگویند بخاطر چی یا بسلامتی کی باید نوشید.زمانی که قرار است بخاطر عشق نوشیده شود، مهمانان آلمانی شروع کردند به رد و بدل کردن بوسه های عاشقانه از لبهای هم. جوانان گرجی از دیدن این صحنه ها به خشم می آیند و با بستن دست و پای توریستها آنها را به داخل رودخانه پرتاب میکنند. افراد بومی منطقه برای نجات این افراد اقدام میکنند و آنها را از روخانه بیرون میاورند.
به گزارش اینترفکس که این خبر را منتشر کرده است، جهانگردان آلمانی بدون تسلیم شکایت و بلافاصله گرجستان را ترک میکنند و بخاطر عدم شکایت این افراد، پرونده ای برای تحقیق در مورد این موضوع باز نشد.

Advertisements

20 Responses to عشق آلمانی و عشق گرجی

 1. Javid says:

  جالب بود، البته رفتار دو طرف را تاييد يا رد نميكنم ، ولي اين ميهمانها بايد قبلا از اصول اجتماعي و مورد احترام جايي كه ميرند تحقيق ميكردند، اينجور روابط شايد نه تنها در كشور خودشون ، بلكه در بقيه دنيا هم مورد قبول و عادي باشه ، ولي اين مهمانها بايد اول مطمين ميشدند كه اين كشور هم مثل باقي كشورهاست ، بعدا……… هرجايي و رسمي…….

  اما معمولا با مهمان اينطور هم رفتار نميكنند …… اول اخطار ميدن بعد اكر اصلاح نشد عكس العمل شديد تر نشون ميدن ، البته شايد هم اين دوستان اخطار هم داده باشند!!!!!!

  به هر حال ، من هم براي نوشيدن شراب خانكي خيلي دوستانه دعوت شدم (يكي از دستفروشهاي زير كذر ميدان روستا ولي مك دونالد) ولي هم من رسم ادبي كه مناسب اين سفره بود را بجا اوردم هم دوستان كرجي واقعا معرفت بخرج دادن و مهمان نوازي كردند

 2. نينو says:

  عجب آدماي بي فرهنگي بودن (جووناي گرجي)

 3. Haamed says:

  جدای از جنسیت، اونها هم آدم هستن.چرا باید همچین رفتاری با اونها میشد؟واقعا که.
  بوسه ی عاشقانه بین هر جنسیتی چه اشکال داره؟

  • امین says:

   همجنسگرایی یک نوع ناهنجاری و در بسیاری از موارد انحراف اخلاقی است.با اینکه با آن نوع برخرود جوانان گرجی مخالفم ولی به همان اندازه با این نوع ناهنجاری مخالفم و از انسانهای همجنسگرا به شدت دوری میکنم.

 4. میترا says:

  سلام
  هر چقدر هم که قانون و پیشرفت اجازه چنین کارهایی را به انسانها بده ، شخصا فکر می کنم کار غیر اخلاقی و خلاف قوانین خداوند باشه ، از هم جنس بازها خوشم نمی یاد چه زن باشند و چه مرد ، خداوند انسانها را در دو گروه و برای همدیگر افریده ، پس بهتره برای لذت جنسی هم به قوانین خداوند احترام بذارند ، اما اگر کسی فکر می کنه این کار درست هست بهتره در جایی بهتر از انظار عمومی این کار را انجام بده و دیگران رابرای رفتارهای خشن تحریک نکنه
  شاید بهتر بود گرجی ها هم جور دیگری رفتار کنند ولی تا جایی که می دونم میز شراب برای گرجی ها مقدس هست و تصور می کنم اگر در جایی یا هنگام انجام کار مقدس کسی پیش ما ایرانی ها چنین کاری انجام بده شاید ما بدتر از این رفتار را هم انجام بدیم
  به هر حال من کار گرجی ها را بهتر از کار المانی ها می دونم

 5. Javid says:

  در جواب «نینو» باید عرض کنم که اتفاقا گرجی ها بسیار انسانهای با فرهنگ و اصیلی هستند، جدای از خط فکری نسل جوان که طبیعتا با نسل قبلی در مواردی شاید متفاوت باشد( همانطور که در ایران و سایر نقاط جهان هم همینطور است)ولی من به شخصه اگر قرار باشد جایی را برای زنگی خود و خانواده ام ( غیر از ایران عزیزم) انتخاب کنم، بی شک گرجستان جزو اولین گزینه ها خواهد بود، شما هم اگر مدتی با آنها زندگی کنید به این نتیجه خواهید رسید که » گرجی ها واقعا انساندوست و مهربان هستند» برای تحقیق نیازی نیست به گرجستان هم بروید، نمیدانم اطلاع دارید یا نه …. ولی اقوام گرجی که در زمان صفویه به ایران کوچانده شدند ، هنوز در شهرستان فریدن و فریدونشهر (استان اصفهان ) زندگی میکنند….. از ایرانی های خودمان تحقیق کنید به شما بهتر از من میتوانند درباره خصوصیات و فرهنگ و انساندوستی این مردم راهنمایی کنند….در پست قبلی هم عرض کردم که رفتار هیچ طرفی (آلمانی یا گرجی ) را در این اتفاق رد یا تائید نمیکنم و دلایل آنرا توضیح دادم ، ولی شخصا با نظر»میترا » موافقم ، ولی میشده جور دیگری هم برخورد کرد….
  البته این بسته به اعتقادات و سمبلهای مورد قبول جمع است که شاید رفتاری که در همه جا مورد وثوق دیگران هست ، در جای دیگر مضموم و نا پسند باشد.

  «آروغ زدن» سر سفره غذا ، میهمانی ، رستوران و در بیشتر فرهنگهای ملل مختلف، کاری ناشایست است، ولی در برخی دیگر از فرهنگها (یا برخی آدمها) ایرادی ندارد، لباس پوشیدن ، رعایت حجاب اسلامی و …… تابع قوانین و عرف جامعه است و وقتی شخص وارد آن جمع میشود باید تابع عرف جمع باشد .

  دوستی دارم که اهل اصفهان است و همسر ایشان اهل یکی از شهرستانهای استان فارس، ایشان تعریف میکرد روز خواستگاری همسرم چایی را با قوری و قندان و استکان را در یک سینی ، خیلی مرتب و تمیز، جلوی مادرم گذاشت و …… نزدیک بود همه چیز بهم بریزد…. چون طبق عرف محلی ، اگر فقط یک استکان چای برای مهمان آورده شود، توهین به مهمان محسوب میشود واین اختیار از روی احترام به مهمان داده میشود که به میل خود هر میزان و هر زمان که میل داشت چای بنوشد…..ولی در عرف مادر دوست من و بیشتر نقاط ایران عرف بر این است که عروس خانم مراسم را جور دیگری بجا آورد……..

  پس هر شهری و رسمی، مشکل از آنجا آغاز میشود که طرفین از آداب و عرف یکدیگر خبر نداشته باشند و طبق عرف خودشان آن هم در جایی که مهمان هستند بخواهند عمل کنند

  شاد زی مهر افزون

  • نينو says:

   من خودم يك گرجي هستم.
   منظورم از اون جمله فقط در مورد اون چند نفر بود نه همه. لطفا قبل از هر حرفي كمي فكر كنيد

 6. مجتبی says:

  این داستان هم جنس گرایی هم دارد معضل میشود در گرجستان از یک طرف دولت همجنس گرایی را جرم نمیداند و از طرف دیگر بین مردم این کار عمل فوق العاده زشتی است . نتیجه اش هم میشود همن داستان ها با توریست ها . ان از ماجرای چند ماه پیش کنار باغ وحش این هم از این .

 7. سامان says:

  با سلام
  من با نظر میترا خانم موافقم ،من هم از هم چنس بازها خوشم نمی یاید ، بوسه ی عاشقانه بین دو جنس مخالف لذت بخش هست نه بین دو نفر هم جنس ، امیدوارم چنین چیزهایی هیچ جای دنیا باب نشه چون برای من نه تنها لذتی نداره بلکه چندش اور هم هست ، نمی تونم تصورش را هم بکنم
  و در مورد گرجی ها هم به نظر من ادمهای بسیار با فرهنگی هستن ، من با بعضی هاشون برخورد داشتم خیلی با فرهنگ هستن و البته صریح و بی پرده هم حرف می زنن و عمل می کنن ، نمونه اش هم همین اتفاق …
  با تشکر

 8. محسن says:

  ترويج همجنس بازي (جداي از حرمتش در دين اسلام)خلاف قانون طبيعته.خدا آدما رو از جنس مختلف آفريد تا از هم لذت ببرند.حالا برخورد گرجي ها كمي تند بوده جاي نگراني نيست.اين عادت بعضي غربي ها ست كه اصولا كمي راحت اند!!!!به عنوان يك گرجي از نظر سامان.وجاويدهم در مورد گرجي ها متشكرم.اين نظر لطف شماست.(گناستلو).

 9. بهنود says:

  خودمومنیم ولی چه حالی ازشون گرفتنا که بدون شکایت زدن به چاک …ولی خداییش اگه تو ایران مثلا توشهر ق…ن یا ش…ا این کارو می کردن علاوه بر کتک احتمالا مورد تجاوز هم واقع میشدن اونم دسته جمعی …وجدانا این پست منو دیلیت نکن اقای گلچین فر

 10. najmerafigh says:

  داشتن اطلاعات از فرهنگ ورسوم هر كشور لازمه ي سفر به انجاست

 11. نينو says:

  كلا ما عادت داريم همه چيزو با سطح فكر خودمون بسنجيم و در همه موارد اظهار نظر كنيم و بيانيه بديم!!!!

 12. amir says:

  گرجیها آدمایی با فرهنگ با شخصیت در ضمن مهمون نوازند سر سفره اونا احترامو بایستی داشته باشی وگرنه ناراحت میشن من خودم ایرانی هستم ولی 11 ساله که تو گرجستان شهر تفلیس زندگی میکنم.من آشنایی زیادی از مردم دارم در مورد آلمانی ها حق با گرجیهاست همجنس بازی یک کاری واقعا» خیلی زشت و ناپسند اونم سر سفره.

 13. samshoblo says:

  دم گرجی ها گرم
  آلمانی ها حق ندارن کثافت کاریهاشون رو جلو یه فرهنگ سالم و محترم نمایش بدن.
  گرجی ها خوش لباس – خوش برخورد – مهمان نواز و غیرتی هستند. ;مجسمه kartli deda بیانگر همه چیز درمورد فرهنگ بالای گرجیهاست.

 14. امین says:

  من به وجود خدا اعتقادی ندارم و در بهترین حالت خودم را ندانم گرا میدانم ولی جدا همجنسگرایی را نوعی ناهنجاری و در بسیاری از موارد انحراف اخلاقی میدانم.ولی برخورد اینچنینی را نیز با این افراد نمیپسندم.بهتر است اینجور افراد از جامعه ترد شوند.به شخصه متنفرم از اینکه یک همجنس به من به دید دیگری بنگرد و واقعا احساس تهوع در من بوجود می آید ولی اگر ببینم دو نفر همجنسگرا هستند آنها را به باد کتک نمیگیرم بلکه از آنها دوری میکنم.

 15. بازتاب: همجنس گرایان بار دیگر کتک خوردند | گرجستان

 16. بازتاب: روز جهانی مبارزه با هموفوبیا | گرجستان

 17. جان says:

  اگر قرار باشه گرجستان رو وارد اتحادیه اروپا کنند باید یکی از شرایطشون تضمین امنیت همجنسگرایان داخل و همچنین امنیت توریست های همجنسگرا در سراسر خاک گرجستان باشه ،اگر جوانان تفلیس، که پایتخت این کشور است تا این حد کوته بین و غیر قابل انعطاف باشند من فک نمیکنم روند ورودگرجستان به اتحادیه به این زودیها سرانجام بگیره

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: