Advertisements

اعتراض مردم آجارا به لاابالی گری ترکها

حدود 450 نفر از اهالی روستای گونیو Gonio در جنوب باتومی در نامه ای خطاب به رییس جمهور گرجستان و مقامات محلی آجارا نسبت به پدیده گردشگری جنسی در منطقه اعتراض کردند.
گونیو منطقه کوچکی است در جنوب شهر باتومی که تنها حدود 4 کیلومتر با مرز ترکیه فاصله دارد. گونیو آب و هوای بسیار عالی و مناظری با چشم اندازهای بی نظیر دارد اما در سالهای اخیر گروهی از گردشگران نه بخاطر بهره برداری از طبیعت دلپذیر بلکه بمنظور تجارت جنسی وارد این منطقه میشوند.زنانی که برای تن فروشی به این منطقه می ایند غیر بومی و بیشتر از اهالی کشورهای اسیای میانه یا از شمال قفقاز هستند. این زنان برای سرویس دهی به مردان ترکیه ای که از انسوی مرز می آیند در منطقه حضور دارند. گفته میشود تعداد این زنان به چند صد نفر رسیده است. برخی از انها با ظاهری شرم اور کنار جاده اصلی می ایستند و برای اتوموبیلهایی که از ترکیه می آیند و سرنشینان ان تنها مرد هستند، دست تکان میدهند. یکی از اهالی این منطقه بنام ماموکا مالاخمادزه به خبرنگار رادیو اروپای آزاد میگوید که ترکها دارند فکر میکنند که همه زنها مانند اینها هستند. ما مردمان با غروری هستیم که اگر کسی به همسرانمان یا حتا به زنهای همسایگانمان تعرض کند به دردسر خواهد افتاد. چرا ما باید چنین وضعی در روستایمان داشته باشیم؟
بتازگی حدود 450 نفر از اهالی این روستا در نامه ای خطاب به میخیل ساکاشویلی رئیس جمهور گرجستان و نیز به مقامات محلی استان آجارا نسبت به این وضعیت اعتراض کرده اند. در گرجستان فحشا غیر قانونی است اما دولت گرجستان برای مبارزه با این پدیده نمیتواند اصل آزادی های فردی را نادیده بگیرد و این در عمل کار را بسیار مشکل کرده است.

Advertisements

16 Responses to اعتراض مردم آجارا به لاابالی گری ترکها

 1. andrew says:

  گمان نمیکنم هیچ مردی در بین گرجی ها وجود داشته باشد که از چنین چیزی خوشش بیاید . شخصا هم اصلا دوست ندارم مردم به باتومی به چشم یک پاتایای دیگز نگاه کنند . متسفانه برخی توریست ها با دیدن این زنان توهم برشان میدارد که هر کاری میتوانند بکنند و طرف هر زنی میتوانند بروند که نتیجه اش واکنش مردم است . حالا خوب است ان جماعت پایشان به سوانتی باز نشده و گر نه هفته ای یکی دو جنازه روی دستشان میماند .

  • roozbeh says:

   زمانی که تایلند زندگی می کردم شاهد همین مشکل بودم خیلی از توریستهای تازه وارد این توهم رو داشتند که در تایلند میشه به هر زنی دست درازی کرد به خصوص هندی ها و مالاییها که این روزا خیلی هم بد نام شدند البته بعضی امریکاییها هم دست کمی از این هندی ها ندارند خودم شاهد این قضیه بودم که یه شب تو دیسکو هالیوود بانگوک یه پسر ایرانی رفت دست یه دختر رقاص تای رو که برای اجرای برنامه اومده بود گرفت بهش پیشنهاد قیمت داد که باعث شد گارد دیسکو بیاد و با حالت تحقیر امیزی از اونجا بیرونش کنن یا این که یه پاکستانی مزاحم یه دختر دانشجو شده بود و البته درجواب کتک مفصلی از چندتا پسر تایلندی خورده بود که در اثر شدت جراحات وارده راهی بیمارستان شد

   بهتره دولت گرجستان یا هر چه زودتر جلوی رشد این پدیده رو بگیره یا حداقل مثل تایلند بروشورهای اموزشی به زبان تورکی در دسترس مسافران مرزی ترکیه قرار بده تا موقعیتها رو تشخیص بدن و مزاحم زنا و دخترای عادی نشن…
   البته تازگیا نام باتومی به عنوان مقصد گردشگری جنسی داره تو فکر و ذهن جوونا جا میفته که جای تاسف داره.

   • علیرضا says:

    آقا روزبه سلام.میخواستم کمی در رابطه با تایلند مرا راهنمائی کنید.من سال 2008 مدت یکماه در تایلند اقامت داشتم برای یادگیری ماساژ(تای ماساژ-اویل اروما) همانطورکه میدونیدیکماه مدت زیادی نیست که بشه اطلاعات زیادی از یک کشور بدست اورد.میخواستم از شما بپرسم چه مدت تایلند زندگی میکردید چرا برگشتین و در مجموع آیا تایلند گزینه و جای خوبی برای زندگی دائم میباشد یا نه.میدونم که حتما میگید کشورهای بهتری مثل کانادا و استرالیا برای مهاجرت هست اما اگر کسی شرائط مهاجرت به اون کشورها را نداشته باشه به نظر شما کشور تایلند گزینه خوبی خواهد بود یا نه ممنون میشم اگر راهنمائیم کنید.

 2. adam says:

  شرایط هر جا رو بازار تعیین می کنه.
  بالطبع هر جا که تقاضا باشه عرضه هم هست. از رفتار این روستائیان تعجب می کنم.
  بالاخره این زنان (و البته مشتریان اونها) حالا از هر کجا که باشن بالاخره باید به فرض مکانی برای اقامت و عرضه خدمات داشته باشن. غیر از اینه که این مکان توسط همین مردم منطقه تامین می شه؟
  کلا این انقطاع فلسفی-فکری این غیرتمندان منو کشته.
  بماند که ساکاشویلی هم چقدر به این چیزها وقع می نهد.

 3. adam says:

  در ضمن یادم رفت سوال کنم که انشاالله با این تیتر قصد ورود به مسائل قومی رو که نداشتید؟
  گرچه باعث تعجب خواهد بود اگر ایرانی ها (یا شاید به قول شما آریایی ها) رو از لیست دلایل این چنین اعتراضاتی حذف کنیم.

 4. مجید says:

  قابل توجه ….حدود200سال پیش (مادران )پادشاهان ایرانی اغلب از گرجستان بودند …. زنده بادغیرت آریایی…

  • tabriz says:

   مگه نزادی بنام آریا در ایران وجود واقعی داره. با اون همه مهاجرت . جنگ تجاوزی که اززمان ورود اعراب صورت گرفته ایرانی ها بیشتر شبیه اعراب هستند تا آریایی ها.به نظر من در ایران نزاد خالص آریایی وجود ندارد.

 5. مهدی اونیکاشویلی says:

  ترکها البته منظوزم ترکهای ترکیه کثیف بودن وبوالهوس بودن خودشونو همیشه نشون دادن .این چیز تازه ای نیست منتها این دولت گرجستان هستش که نباید اجازهبده جذب گردشگر کشور وشهرهاشو غرق فساد کنه وضربات بدی به اونجا بزنه . مردم گرجستان باید دولت جدید جناب آقای ایوانیشویلی را در جریان این مشکل قرار بدن . من بعنوان یک گرجی تعصبم برانگیخته شد.

  • vahid says:

   آقا مهدی واقعا شما یک گرجی با غیرت هستید.راستی من زبونتونو متوجه نشدم،به چه خطی نوشته بودین متنتونو؟

  • tabriz says:

   به زعم من ایرانی ها هوس از ترکها هستند چون محدودیت بیشتری داشته اند. ضمنا آثار فاشیستی و پان ایرانیزم ز سایتتون بر می اید کثیف خواندن یک ملت به هیچ وجه زیبنده ما ایرانی ها نیست .ترکها همسایه ما هستند و مثل خیلی لز ملل دیگر دنیا آدمهای خوب و بد در بینشان هست. متاسفانه حس خود برتر بینی و فاشیستی در بین اقوام ایرانی فقط در قوم فارس مشاهده می شود بطوریکه ایران را متعلق به قوم خود دیده اند.

   • گروه بندی افراد بر اساس قوم و نژاد در این دوره و زمانه؟ نه، من یکنفر که نیستم! من از قوم فارس نیستم و نمی دانم اصلن چنین قومی وجود داره یا نه ولی فارس زبان هستم و خوشحالم که در وطنم قرنها است که افراد ضمن پاسداری از زبان فارسی بهر لهجه و زبانی که دوست دارند صحبت می کنند.
    تبریز که شما آن را به نام کاربری خود را انتخاب کرده اید، شهری است در ایران که کردی، آذری، ارمنی و فارسی در کوچه پس کوچه های آن شنیده میشود والبته این شهر نمونه ای جامع از فرهنگ غنی ایران زمین را عرضه می کند.

  • khan says:

   ترک ها متاسفانه بسیار آزار می رسونند در گرجستان! باید فکری بشه به حالشون ! فکر می کنن صاحب همه چی ان!

 6. arman says:

  از آریایی ها تعریف نکن که حالم ازشون بهم میخوره

 7. جافر says:

  با سلام دلیل پررو شدن ترکیه ای ها به خاطر این است که از اروپا مدرنتر هستند و اروپا را قبول ندارند ! وچون فکر می کنند خیلی پیشرفته هستند و آنجا می توانند هرکاری بکنند !

  • khan says:

   ترک ها مردن ان؟! ترک ها مدرن بودن که میلیون ها ترک تو آلمان و اتریش و بلغارستان نمی رفتن کارگری ! ترک ها نسبت به کشور های خاورمیانه یکم جلو زدن والا خیلی دارن برسن به اروپا! الان نه تکنولوژِی نه ثروت ! نه آزادی و نه فرهنگی در سطح اروپای غربی و مرکزی دارن

 8. بازتاب: دستگیری اعضای یک خانه فساد در حومه باتومی | گرجستان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: