Advertisements

دو ایرانی در فرودگاه تفلیس جریمه شدند

بتول  و امیرعباس دو ایرانی که روز 13 جون جاری با پروازی از دوبی وارد فرودگاه بین المللی تفلیس شده بودند ، هریک در چمدانهای خود مبلغ 30 هزار دلار و در مجموع 60 هزار دلار جاسازی کرده بودند. این افراد مبالغ مذکور را به گمرک اظهار نمی کنند و بنابراین وقتی که در بازرسی از وسایلشان این مبالغ کشف می شود هریک مبلغ 1000 لاری جریمه می شوند.

ورود چنین مبالغی به گرجستان در صورت اظهار در فرودگاه هیچگونه منعی ندارد اما مانند همه کشورها در صورت عدم اظهار مشکل ساز خواهد بود. اگر این دوستان به باکو سفر کرده بودند الان می بایست در زندان بسر ببرند.

Advertisements

12 Responses to دو ایرانی در فرودگاه تفلیس جریمه شدند

 1. ریگی says:

  من به همه ایرانیان توصیه می کنم
  که پول های خود را قانونی به کشورهای که می روند وارد کنند،
  زیرا سپس راحت می توانند پولهایشان را در بانکها بگذارند و یا سرمایه گذاری بکنند،
  حداقل منشا پولشان مشخص می شود و کسی شک به کارشان نمی کند و یا مشکوک به پول شویی نمی شود…

 2. مهرآسا says:

  با سلام
  آقای گلچین فر یکی از کسانی که در گرجستان اقامت دارند و ادعا می کنند که شما نیز قبلاً پیش ایشان کار می کرده اید می گویند که می تواند در ظرف سه ماه و با ایجاد یک شغل که سه گرجی را سر کار بگذاری می تواند برای ما اقامت بگیرند و می گویند نفری 5000 دلار قبل از کار و 5000 دلار بعد از پایان کار می گیرند آیا شما می توانید اعلام کنید او راست می گوید یا خیر؟ یا چگونه می توان صحت و سقم گفته هایشان را فهمید ؟
  ایشان می گویند تنها دارنده مجوز وکالت در گرجستان هستند ایا صحیح است ؟ لطفاً راهنمایی فرمائید .
  دفتر ایشان در خیابان آباشیدزه می باشد

  • andrew says:

   یعنی میخوام سرم رو بکوبم به دیوار . 10 هزار دلار برای اقامت گرفتن ؟ تنها دارنده مجوز وکالت ؟؟ انحصار و مجوز بازی اونم تو گرجستان ؟ البته یه بار هم یکی از این جماعت به من گفت که تنها دارنده جواز مشاور املاک در گرجستان است و مجوزش را شخص ریس جمهور به علت دوستی شخصی امضا کرد ( نمیدانست من گرجی هستم ) این که چه شکلی جوابش رو دادم البته بماند .

   • بتازگی در یک نشریه هم دیدم، تنها دارنده مجوز پخش در فرودگاه !
    در مورد مجوز انحصاری یا تنها دارنده مجوز نکته ظریفی وجود دارد. برخی از دوستان وانمود می کنند که از طریق ارتباطات خاص در این کشور به چنین امکاناتی دست یافته اند، اینها تصور می کنند که گرجستان هم مانند روسیه یا سودان است. اینها مفهوم لیبرالیزم و اقتصاد آزاد را درک نمی کنند و البته سرویس گیرندگان از این افراد هم متاسفانه همان افرادی هستند که بخاطر نداشتن درک درستی از اوضاع بعد از مدتی اندک انباشته خود را از دست می دهند و دست از پا دراز تر می شوند. بنظر من مایه شرمساری است که کسب امتیاز از نظام آپارتاید و فساد برای برخی هموطنان ما شده است افتخار، صرف نظر از اینکه آیا در واقع چنین امتیاز شرم آوری را کسب کرده اند یا خیر.
    در همه جهان اگر شما طرح یا پروژه نوینی را به دولت ارائه کنید یا اینکه یک نوآوری را در فرآیندی قانونی به ثبت برسانید البته که ممکن است از امتیازاتی خاص یا حتا شاید انحصاری برخوردار شوید و این باعث افتخار شما خواهد بود. گرچه حتا در اینمورد هم بسیاری از اقتصادهای جهان اکراه دارند از اینکه مجموعه ای خدمات خاصی یا تولید خاصی را در انحصار خود در اورد، بعنوان مثال در سالهای اخیر شاهد روندهایی قضایی بودیم علیه شرکت ماکروسافت.
    متاسفانه رئیس جمهور گرجستان و فرماندار سابق آجارا در زدوبندبازیهای نوع اول بارها لااقل بطور زبانی از سوی ایرانی ها مورد تهمت قرار گرفته اند که راه را برای برخی رانتخواری ها و انحصار طلبی ها باز گذاشته بودند گرچه تهمت زنندگان بدون توجه به قوانین گرجستان و شرایط جهان آزاد اینها را مایه مباهات خود می دانسته اند.
    در نهایت من به همان حرف تکراری و همیشگی خودم باز می گردم، هیچ راهی برای مقابله با این جریانات وجود ندارد جز اطلاع رسانی و شفاف سازی. خوشبختانه دولت گرجستان در راستای بازکردن فضای رسانه ای با همه فراز و نشیبها در مجموع کارنامه مثبتی دارد. گرچه آزادی رسانه ها در گرجستان بطور نسبی برقرار است اما برآیند تحولات لااقل در 10 سال اخیر در جهت بازتر شدن فضا بوده است و من شخصن امیدوار هستم که این روند در سالهای آینده نیز در جهت باز شدن بیشتر و مثبت خواهد بود.
    با طی این روند بگذار عده ای در محافلی کوچک و خاص داستان انحصار و مجوزبازی را برخ یکدیگر بکشند، هنوز هم در نقاطی از جهان انسانهایی در غارها زندگی میکنند اما جهان، متمدن و شهرنشین شده است!!!

 3. andrew says:

  گلچین جان حتی در کشور های بسیار فاسدی چون روسیه هم ریس جمهور شان و منزلتش را اینقدر پایین نمی اورد که برای دادن مجوز بقالی یا بنگاهی یا ….ان هم به یک تبعه خارجی قانون را زیر پا بگذارد . چنین گفته های توهین مستقیم به مقامات و نظام اداری کشور من است ممکن است ساکاشویلی چندان بین مردم محبوب نباشد ولی در هر حال هنوز ریس جمهور گرجستان است و احترامش لازم تحمل ما هم حدی دارد . چون بسیاری از این جماعت هم اینجا را میخوانند محض اطلاع انها میگویم این گونه تبلیغات چون پای اشخاص سوم را در یک عمل غیر قانونی پیش میکشد مصداق افترا به مقامات رسمی محصوب و جرم است در حقیقت شخصی که چنین حرفی میزند به ان مقام تهمت فساد و رشوه خواری میزند و چون قطعا ان مقام چنین کاری نکرده صرف نسبت دادن چنین اتهامی جرم محصوب میشود . از همین جا میگویم از این به بعد هر جا چنین نوشته ها گفته هایی دیدم ان را با ترجمه و توضیحات کامل برای مقامی که در ان نوشته متهم به فساد شده ارسال میکنم ببینم دیگه کسی میتونه از این کار ها بکنه یا نه .

 4. ریگی says:

  ایرانیان عزیز! اگر شما در گرجستان واقعا سرمایه گذاری بکنید
  مسلما این به معنی کار و اشتغالزایی هم خواهد بود،
  اگر شما به قوانین کشور پایبند باشید،
  به فرهنگ و سنن و تاریخ این کشور احترام بگذارید،
  مالیات های خود را به موقع و درست پرداخت کنید،
  و خودتان آدم درستی باشید
  حتما به شما اقامت خواهند داد بدون آنکه به کسی رشوه بدهید، یادتان باشد که در این کشور رشوه دادن و رشوه خوردن هر دو جرم محسوب می شوند و با هر دو طرف یعنی دهنده و گیرنده رشوه، برخورد سخت قانونی می شود.

 5. Mohamad Rigi says:

  گلچین عزیز می بینم کامنت حقیر را به آشغال دانی فرستاده ای …
  اشکالی ندارد ، ببخشید، از این به بعد کامنت نخواهم گذاشت.

 6. ارش says:

  سلام
  کامنت هایی را که دیگران گذاشته بودند خواندم و متاسف شدم از اینکه ما ایرانی ها در دیگر بلاد به هر طریقی می خواهیم سر یکدیگر را کلاه بگذاریم . متاسفانه حدود 7 ماه پیش من هم در شهر تفلیس مورد کلاهبرداری قرار گرفتم و البته نه از یک گرجی بلکه از یک هموطن که بسیار اظهار دوستی می کرد و برای انجام کارهایش چندین قسم منضم به کفن فرزندانش !! چاشنی میکرد اما بعد از اینکه بابت طرحی که در ایران با 8000 تومان می توانستم بخرم ( بعدها فهمیدمکه اینترنتی خرید کرده ) مبلغ 3500 دلار + 800 دلار حق مشاوره یکساعته + 550 دلار پول دستی و…. دریافت نمود به طریقی شروع به دعوا کردن و ایجاد ناراحتی نمود و سر آخر هم پول من رو نداد و تلفن هایم را نیز جواب نمی دهد . چند روز پیش هم که به دفترش واقع در شماره …… آباشیدزه رفتم تعطیل بود و دفتر ابتدایی او نیز در شرکت کارواسلا تعطیل بود . نمی دانم که دولت گرجستان نمی داند که حتی اگر یک خارجی این کارها را در خاک آنها انجام دهد باعث بدنامی این کشور می شود؟
  برای روشن شدن و آشنایی شما با این فرد متقلب نامش را برایتان می نویسم : ……
  امیدوارم شما کمک کنید تا کسی در دام این شیاد کلاهبردار که با زبانش نیش می زند و کلاه می گذارد نیفتد .

  • داستانی که شما تعریف کرده اید چه ربطی به کلاهبرداری دارد؟ در نظام اقتصاد آزاد هر کسی هر نرخی که خودش بخواهد می تواند برای خدمات یا کالا تعیین کند. 800 دلار که هیچ اگر 8 میلیون دلار هم از شما می گرفت، باز نمی توانستید به او تهمت کلاهبرداری بزند.
   خواسته شما از دولت گرجستان چیست؟ آیا مایلید یک ستاد مبارزه با گرانفروشی درست کند و برای همه مشاغل تعرفه در نظر بگیرد؟
   اقتصاد گرجستان نظامی لیبرال است، در یک نظام لیبرال دولت نمیتواند در مسائل اقتصادی دخالت کند. امروزه حتا در سوسیال دموکراسی های شمال اروپا هم دولت دست صاحبان مشاغل را در نرخ گذاری کالا و خدماتشان باز می گذارد چه برسد به سیستمهای لیبرال.

 7. Mohamad Rigi says:

  با سلام و درود،
  آری حق با آقای گلچین است و در اینجا سیاست لیبرال است و هرکس خودش روی خدمات و کالاهای
  خویش قیمت می گذارد و مشتری با میل خود می تواند قبول کند ، رد کند، چانه بزند و …
  اما انصاف و شرافت مندی هم چیزهای بدی نیستند اگر ایرانیان عزیز ما بدین ارزشها مجهز شوند
  اولا چیزی از دست نمی دهند، دوما شخصیت خودشان بالا می رود و ثالثا هموطنان ایرانی مان
  که محتاج به خدمات یا کالای آنها هستند راحت تر و آسان تر می توانند وارد بازار تجاری بشوند.
  متاسفانه بعضی ها تا اسم پول را می شنونند همه ارزشهای انسلنی و بشری یادشان می رود
  کلاه برداری که هیچ ، گرگ می شوند در پوست انسان.
  من موارد زیادی را می دانم ولی برای مثال یک مورد آن، اخیرا یک ارباب رجوع داشتم ،
  می گفت فلان کسک به من گفته است که اگر حالا فلان قطعه زمین را بخری هر متری به 300 دلار،
  دو ماه دیگر برایت می فروشم هر متر مربعش را به 500 دلار …، و این دروغی محض بود. چرا که
  سه سال است، قیمت های ملک با سرعت پای لاک پشت پس و پیش می شوند.

 8. کاوه says:

  با سلام
  دست دوستای گلم درد نکند به خصوص اقای گلچین فر
  حداقل شما کسایی را معرفی کنید که ما تازه وارد ها کلاه سرمان نرود. از چه جایی اقدام کنیم- وکیل گرجی بگیریم بهتر نیست. با تشکر

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: