Advertisements

یک مدیر فلای جورجیا می گوید که از دولت ایران متنفر است

به گزارش نشریه امریکایی وال استریت جورنال پوریا نایبی که با مشارکت هوشنگ حسین پور و هوشنگ فرسوده شرکت هواپیمایی فلای جورجیا را به ثبت رسانده است، می گوید: » ما برای دولت ایران کار نمی کنیم. ما از آنها متنفریم و با سختکوشی کسب و کار خودمان را در خارج از کشور راه اندازی می کنیم.»
بر پایه این گزارش وال استریت جورنال شرکت فلای جورجیا مدیریت اینوست بانک را نیز بر عهده دارد. با اینحال هوشنگ حسین پور در همین گزارش می گوید: » من هیچ ارتباطی با دولت ایران ندارم. ما کاری در رابطه با دور زدن تحریمها انجام نمی دهیم.» هوشنگ حسین پور کارت اقامت کانادا، امارات متحد عربی و گذرنامه جزیره سنت کریستوفر و جزیره نویس را دارد. بر پایه گزارش وال استریت جورنال دو شریک دیگر آقای حسین پور نیز گذرنامه جزیره سنت کریستوفر را دارند.
سال گذشته شایعه خرید هتل شرایتون و بعدها هتل رادیسون توسط افراد این گروه بر زبانها افتاده بود. وال استریت جورنال به نقل از پوریا نائبی گزارش میدهد که مذاکراتی برای خرید این هتل انجام شده بود.سرمایه گذاری قرار بود از سوی خاندان سلطنتی امارات صورت گیرد. اما این کوششها به نتیجه نرسید.

Advertisements

30 Responses to یک مدیر فلای جورجیا می گوید که از دولت ایران متنفر است

 1. porya says:

  اگر از دولت ایران متنفری باید همه ایرانی ها بدونند. نه اینکه جلوی ایرانی ها پز ارتباط با دولت رو میدی و جلوی خارجی ها می گی من یک کاسب مستقل هستم

 2. ساناز says:

  من از یه منبع موثق که اونا هم هواپیمایی دارن شنیدم که کار این گروه . قاچاق طلا به ایران هست …
  جالبه پروازاشون اکثرا خالی هست و فقط پول بنزین هر پرواز میشه 50 میلیون . منم از اونوری ها پول بگیرم . به همه میگم من از اونا بدم میاد ..

  پاسخ

 3. احمد says:

  اینجا دبی نیست . اینو باید هم به اینا گفت و هم به اون گروه مضحک نشریه…. با اون کارای مسخرشون ….
  فکر میکنن که مردم احمقن . نمیدونن که اینا همشون به رژیم وصل هستن.

 4. ریگی says:

  چو منصور، از مراد، آنان که بردارند بر دارند
  که با این درد ، اگر درمان اند، در مانند.
  حافظ

 5. human says:

  سلام آيا حساب بانكى ١٥٠ شركت و شخصى كه مسدود شده مربوط به اين افراد هست و آيا حساب اشخاص معمولى رو هم جديدا مسدود كرده اند؟

 6. منوچهر شارقی says:

  من خیلی دورادور از کانادا و دبی زمانی که ایشان کار لوازم یدکی اتومبیل می کردنند ایشان را می شناسم . تا حدی که من ایشان را میشناسم ایشان تاجر فعالی هستند و بعید میدونم وابستگی سیاسی به جائی داشته باشند.

 7. نصرت الله مشهدی پور says:

  آقای گلچین فر
  با سلام
  خواهشمندم این نامه مرا به اشتراک بگذارید تا همه ببینند و همه درباره آن نظر بدهند.خواهشمندم شرافت انسانی خود را به خاطر منافع شخصی و شغلی خویش زیر پانگذارید و نامه را بدون سانسور منتشر نمایید.
  آقای گلچین فر
  یکی دو سال است که گرجستان به عنوان یک کشور آزاد با امکانات پیشرفت فراوان در میان ایرانیان تبلیغ میگردد و ایرانیان زیادی در یکی دو سال اخیر، با توانمندی های اقتصادی متفاوت در این کشور پا به این سرزمین گذاشته اند.اما بیشتر ایرانیانی که پا به این سرزمین گذاشته اند، متاسفانه نه تنها موفقیتی داشته اند، بلکه شکست های مالی اقتصادی سختی هم خورده اند.جالب اینجاست که بعضی از محافل ایرانی و یا گرجی گناه این مسئله را به گردن ایرانی ها انداخته و ایرانی ها را افرادی کلاه بردار و قانون گریز و هرزه یا بدون پشتوانه مالی معرفی میکنند که بدون هیچ مطالعه ای به گرجستان می آیند و اندوخته خود را صرف عیاشی در اینجا کرده و سرانجام دست از پا دراز تر به ایران بازمیگردند!!؟؟
  آیا این تمام واقعیت است؟؟!!
  آقای گلچین فر
  من این را تکذیب نمیکنم که در میان این هم میهنان ما تعدادی نیز هستند که با شغلهای کاذب مانند دلالی، پادویی در دیسکو ها و … روزگار میگذارنند.اما مگر همه ایرانیان این چنین هستند؟؟
  آقای گلچین فر من گوشه ای از واقعیات گرجستان را بیان میکنم.البته ممکن است که دوستان ایرانی گرجی تبار، به خاطر تعصبات خویش موضع بگیرند ولی خواهشمندم که همگان بدون هیچ تعصبی و تنها از روی خرد پاسخ مرا بدهند.شاید من اشتباه میکنم.
  آقای گلچین فر
  من روزها و ماه های نخستین را در اینجا به شوق و شور فراوان آغاز به کار کردم وپس از ثبت شرکت و گرفتن خانه و دفتر و شروع به آموزش زبان گرجی، با مسائلی روبرو شدم که بعضی از آنها به قرار زیر میباشند:
  1- گرجیها مردمانی خارجی ستیز و ضد اسلام و مسلمان هستند، به ویژه با توجه به لشکر کشی شاه عباس و آغا محمدخان به این منطقه خاطره خوشی از ایران و ایرانیان ندارند و از همین رو نسبت به ایرانی و کالای ایرانی نظر خوشی ندارند.هرچند ظاهر خویش را حفظ میکنند.گرجیها وابستگی و دلبستگی عجیبی نسبت به روسها دارند و دوران شوروی را جزء دوران خوب خویش فرض میکنند.هیچ بعید نیست در ماه های پیش رو با توجه به گشایش رابطه اقتصادی با روسیه، دولت گرجستان مقدمات اخراج و مصادره اموال ایرانیان را فراهم آورد.
  2- گرجیها مردمانی فقیر هستند.برخلاف تبلیغات آنچنانی و در بوق و کرنا کردن های آنچنانی مبنی بر اینکه اینجا دوبی شرق اروپا خواهد شد و…، تغییرات اقتصادی آن بسیار کند بوده و برای همین هم کسب درآمد در چنین سرزمینی بسیار دشوار است و بسیاری از ایرانیانی که شغلهای شرافتمندانه برگزیده اند، اکثرا خرجشان بر دخلشان میچربد و به سختی روزگار میگذرانند.متاسفانه گرجستان هیچ مزیت اقتصادی ندارد.نه دارای صنعت است.نه معدن.نه تکنولوژی.نه حتی آنچنان صنعت گردشگری ویژه ای دارد و تنها ایرانیان و ترکها و به تازگی عربها هستند که رونقی به این سامان داده اند( به ویژه در منطقه باتومی).
  3- دولت گرجستان روز به روز، به بهانه های مختلف کسب و کار را بر ایرانیان دشوار کرده و روز به روز عرصه را بر آنها تنگ میکند(بازنکردن حساب در بانک،…) و حتی به تازگی مانع از ورود چند تاجر ایرانی به کشور گرجستان شده است.
  4- مالیات و هزینه های جانبی در کشور گرجستان بسیار سنگین است.مقایسه کنید آن را با وضع مالیات در کشور ایالات متحده.
  5-من از کسانی که به هر دلیلی تلاش میکنند توپ را در زمین ایرانیان انداخته و آنها را متهم به نادانی، هرزگی، کلاه برداری نمایند و از دست رفتن سرمایه ها و شکست های ایرانیان را به گردن خودشان بیاندازند، پرسشی دارم و آن هم این است که چگونه است که ایرانیان در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا ، انگلستان و اروپا، جزء موفق ترین اقشار آن سرزمینها به شمار میروند ولی در اینجا شکست پشت شکست نصیبشان میگردد.آیا زمان آن نرسیده است که شرافتمندانه این واقعیت را افشا کنیم که گرجستان تنها یک سراب و یک باتلاق بزرگ بوده است که عده ای از آقایان که قصد پولشویی در این سرزمین را داشتند و یا قصد دور زدن تحریم ها را داشتند، این بساط گرجستان را علم کردند تا در میانه شلوغی حضور ایرانیان ، کارهای خویش را پیش ببرند؟ آیا ما قربانی سیاست های اینچنینی نیستیم؟
  آقای گلچین فر
  آیا زمان آن نرسیده است که تنها به خاطر منافع شغلی مان و جذب چندسرمایه گذار، پا روی حقیقت نگذاریم و همه چیز را کتمان نکنیم و مانع از آمدن ایرانیان نگون بخت و تلف شدن سرمایه هایی که سالها با خون دل آن را جمع آوری نموده اند، بشویم؟
  آقای گلچین فر
  من خسته شدم از اینکه در هر اداره و بانکی مرا سین جین میکنند ، در حالیکه من هزاران دلار در بانکهایشان سپرده گذاری کرده ام.خسته شدم از اینکه در برابر کار من و سرمایه من مانع تراشی میکنند، در حالیکه چندین و چندین گرجی را استخدام کرده ام و برایشان سغل ایجاد نموده ام.
  خسته شدم از اینکه هر بی سروپایی در اینجا به من میگوید: زنان ما خوشگل هستند؟؟دوست داری یک زن گرجی داشته باشی؟
  خسته شدم از اینکه هی داستان 500-600 سال قبل شاه عباس را هی برای من یادآوری میکنند و شاخ عباس شاخ عباس میکنند.چیزی که نه به من و نه به هیچ ایرانی دیگری ارتباط ندارد.
  خسته شدم از اینکه هر روز باید داستان جدیدی درباره ایجاد محدودیت برای ایرانیان بشنویم و دچار استرس بشویم.
  خوب دولت و ملت عزیز گرجستان
  ایرانیها، بد هستند؟ دزد هستند؟ کلاه بردار هستند ؟برای شما مشکل درست کرده اند؟ بسیار خوب
  کشور شماست و اختیارش هم مال شما.پس چرا در ادارات دولتی تان، رایزنی ها تجاری تان در تهران دائم تبلیغ میکنید که گرجستان چنین است و گرجستان چنان؟
  آقای گلچین فر
  من تصمیم دارم از این پس به هر وسیله ای که شده( نوشتن مقاله در روزنامه های ایران)،سایتهای اینترنتی، واقعیات را در مورد گرجستان را بازگویم و مردمان سرزمینم را از آمدن به اینجا و نابود کردن سرمایه هایشان بازبدارم.امیدوارم شما آن اندازه همت و تعصب داشته باشید که به خاطر دو تا مشتری، حقایق موجود در این کشور را پنهان نکنید.امیدوارم که شما این نامه را بدون هیچ سانسوری پخش کنید و اجازه دهید همگان حقایق را بدانند.

  • andrew says:

   خود خوری کردم که جوابتان را ندهم ولی نشد .
   جناب مشهدی پور گرامی در پاسخ به اظهارتتان .
   1 : گرجستان یکی از بهترین کشور های دنیا از نظر سهولت کسب و کار است این را نه من میگویم و نه دولتم . امارهای رسمی بانک جهانی میگویند . رتبه گرجستان در حال حاضر نهم در جهان و و بالاتر از کشورهایی چون کانادا و استرالیا است این هم لینکش خودتان بروید مطالعه بفرمایید http://en.wikipedia.org/wiki/Ease_of_doing_business_index این که کسی نمیتواند در یکی از ازاد ترین اقتصاد های دنیا کار کند مشکل خودش است نه دولت و مردم ان کشور . کما این که اتباع کشور های اروپایی در گرجستان بیزینس های بسیار موفق و پر سود را اداره میکنند .
   2 : خارجی ستیزی را نفی نمیکنم گرچه اصلا به شدتی که میفرمایید نیست ولی باید به ما هم حق بدهید طی تاریخ گرجستان صدها بار از جنوب ( ایرانی ها – اعراب و ترک ها ) به این کشور حمله شده در تک تک این حمله ها هم قصد تغیر دین و هویت این مردم را داشته اند . شما خودتان بعد از 1400 سال مسبب همه بدبختی های ایران را حمله اعراب میدانید و اعراب را تازی و وحشی و کتاب سوز و ویرانگرو سوسمار خور و….می نامید حالا چطور از ما توقع دارید شاه عباس 400 سال پیش و اقا محمد خان 200 سال پیش را فراموش کنیم .
   3 : این را نمیخواستم بگویم ولی ناچار شدم تک به تک موانعی که بر سر فعالیت ایرانیان به وجود امده زیر سر هم وطنان خودتان است . دولت گرجستان هیچ تمایلی به بستن حساب کسی یا ایجاد محدودیت تجاری برای افراد ندارد این هم وطنان خودتان هستند که توی گروه هایی مثل اتحاد علیه ایران اتمی و… به دولت امریکا فشار می اورند تا مانع تجارت ایرانیان در گرجستان شوند . خیلی از این حساب ها با راپورت مستقیم هم وطنان خودتان به امریکایی ها بسته شده . برای ما فرقی نمیکند یک ایرانی در گرجستان حساب داشته باشد . این هم وطنان خودتان هستند که روز روشن ادم میکشند و بعد هو راه می اندازند که مقتول ادم رژیم بوده و قاتل ازادی خواه . این هم وطنان خودتان هستند که رفته اند به امریکایی ها و اسراییلی ها گفته اند فلای جورجیا طلا و تجهیزات اتمی قاچاق میکند ما که مشکلی با این شرکت نداریم جای یکی ده تا ایرلاین بزنند ایرانی ها . این هم وطنان خودتان هستند که به اتحادیه اروپا میگویند گرجستان لانه تروریست های ایرانی شده ( گروهی به نام شورای ملی مقاومت ) و باعث شده اند دولت گرجستان زیر فشار بروکسل برای سختگیری بیشتر برای دادن اقامت و تابعیت به ایرانی ها قرار بگیرد . شما اول مشکلات خودتان را با خودتان حل کنید بعد بیایید یقه ما رو بچسپید .
   4: مالیات در گرجستان از تقریبا تمام کشور های اروپایی پایین تر است این که شما در ایران اصلا مالیات نمیدهید دلیل نمیشود توقع داشته باشید در دیگر کشور ها هم مالیات ندهید .
   5 : بخش عمده در امد توریستی گرجستان از توریست ها اروپایی . ترک و کشور های مشترک المنافع است . اعراب و ایرانی ها درصد چندان بزرگی را تشکیل نمیدهند .
   بقیه حرفهایتان هم نیاز به پاسخ ندارد .

   • ولش کن ! کدام ایرانی به اندازه من از دولت و ملت گرجستان انتقاد کرده؟ اونوقت این بابا خیال می کنه من دارم برای جذب سرمایه گذار تبلیغ می کنم. ترکیه ای ها هم مسلمان هستند و لااقل مردم آجارا خاطره تاریخی خوبی از عثمانی تعریف نمی کنند. بنده خدا در چند وقتی که گرجستان بوده نرفته ببینده اونها چقدر در کسب و کارشان موفق هستند و از گرجستان راضی.

 8. andrew says:

  صرف جواب دادن به کلیت دیدگاه بود و گرنه میخواستم جوابشان را بدهم . راستی یه چیزی هم درباره تعصب فرمودند . دوست گرامی من به عنوان یک گرجی موظف به دفاع از حسن شهرت و مافع ملی کشورم تحت هر شرایطی هستم هیچ ربطی به تعصب ندارد .

 9. ramin says:

  با پیغام جناب آقای مشهدی پور موافق هستم.و دوسال بنده سابقه کاری در گرجستان دارم.

 10. andrew says:

  نمیدانم چرا فکر میکنم این اقای مشهدی پور و اقای ایران دورست یک نفر هستند
  http://wms14.blogspot.com/2013/06/blog-post_10.html
  من شخصا نوشته های بیماران روانی و باستان گراهایی چون این فرد رو به حساب مردم ایران نمیگذارم ولی دوستان ایرانی خودتان انصاف بدهید یک عرب در باره ایران همچین حرفی بزند زمین و زمان رو به هم نمی ریزید ؟

  • شانس بیاره مطلبش به گوشش هواداران کارتولی داسی نرسه، وگرنه تیکه بزرگش توی فنجان جا می گیره.

  • shayni says:

   اقای اندرو شما درست می گویید من گرجستان را با مردمشان دوست دارم و دوست های گرجی زیادی دارم که با هم ارتباط خانوادگی داریم اونها وقتی از شاه عباس و اقامحمد خان قاجار می گویند من می گویم من که این کار را نکردم .
   فقط این را می خواهم بگویم که بلا و کشتاری که اعراب در ایران انجام دادند بی نهایت هست و همچنین هنوز ما اون مصیبت را در ایران می بینیم.ولی من از هیچ اعرابی متنفر نیستم چون به اونها ربطی ندارد هر چی بود مربوط به گذشته است.فقط از بعضی از ایرانی گرجی هایی ناراحت می شوم که در ایران بدنیا امده اند و هنوز هم خانواده هاشون در ایران زندگی می کنند حالا که امدند گرجستان و پاسپورت گرجی گرفتند از ایران بد می گویند و تا زمانی که ایران ایران بود تو فکر گرفتن پاسپورت و زندگی در گرجستان نبودند
   ولی حالا می گویند از ایران خراب شده بریم به کشور اجدادیمون.من هرچند که چند ساله از ایران خارج شده ام ولی عاشق کشورم هستم و اگه هم کشورم مشکل های فراوانی داشته باشه حاضر نیستم کسی چیزی بگوید چون ایران وطن من است.

 11. آرمان says:

  با سلام
  دوست عزیز جناب آقای مشهدی پور مطلبتون در مورد گرجستان را خوندم ، سعی میکنم همچون گذشته بدون غرض ورزی بهشون پاسخ بدم و نظرم را بیان کنم ، این کار را به ترتیب و بر اساس نوشته های خودتون انجام می دهم .
  1 ) در ابتدای مطلبتون فرمودید که «یکی دو سال است که گرجستان را تبلیغ می کنند و …» ، به نظر شما چه کسی در این سالها گرجستان را تبلیغ کرده ؟ گرجی ها ؟ ایرانی ها ؟ با توجه به گفته های شما که گرجی ها با ایرانی ها خوب نیستند ( که صد درصد با این موضوع مخالف هستم ) ، پس قطعا گرجی ها نبوده اند که تبلیغ کشورشان را بکنند و این موضوع کاملا واضح و شفاف هم هست چون هیچ سیستم تبلیغاتی ندارند و به هیچ کدام از رسانه های ایرانی وصل نیستند و به قول خودتان کشور فقیری هم هستند ، پس اینکه گرجی ها خودشان را تبلیغ کنند منتفی است ،جواب اینه که تبلیغ گرجستان در ایران را خود ایرانی ها انجام دادند که اتفاقا اصلا کار اشتباهی نبوده و باعث شده خیلی از ایرانی ها به بازارهای جهانی راه پیدا کنند ، گرچه گرجستان تا رسیدن به ایده ال ها فاصله دارد ،اما خیلی از ایرانی هایی که هم اکنون در دبی دارای کسب و کارهای بزرگ هستند زمانی وارد دبی شدند که دبی از الان گرجستان هم خیلی پایین تر بود ، این افراد برای کسب و کارشان زحمت کشیدند و ایرانی هایی که به گرجستان هم رفتند باید همینطور باشند ،شاید شما انتظار داشته اید که لقمه ی آماده ای برایتان گرفته باشند که در دنیای تجارت امروز امکان پذیر نیست .
  2 ) گرجی ها اصلا مردمان خارجی ستیزی نیستند ،چطور این مطلب را بیان می کنید ،گرجی ها بسیار مهمان نواز هستند و 99 درصد کسانی که به گرجستان سفر داشته یا در این کشور کار تجاری انجام داده اند این موضوع را به طور واضح عنوان می کنند ،با مسلمانها اصلا رفتار بدی ندارند و اتفاقا گرجستان جزو معدود کشورهای جهان هست که مسیحی ها ،مسلمانها ،یهودی ها و حتی دیگر کیشان و حتی کسانی که خدا را قبول ندارند با هم در کنار یکدیگر به طور مسالمت آمیز زندگی می کنند ،اگرچه در طول تاریخ ضربات ناجوانمردانه ی زیادی از مسلمانها خورده اند ولی حتی پادشاهی مثل داوید بانی پس از شکست دادن مسلمانها دستور داد که هیچ گرجی شراب و خوک به منطقه ی مسلمانها نبرد و احترام آنها حفظ شود ، این که می گویید نسبت به کالای ایرانی بدبین هستند هم اشتباه هست چون به وفور کالای ایرانی در گرجستان مشاهده می شود از وسایل و ابزار و خوردنی ها ،همه به وفور دیده می شوند و اگر چه هنوز خاطره ی اغامحمد خان را در ذهن دارند ( که حق دارند ) ولی به ایرانی ها به دید مردمان بافرهنگ و اصیل نگاه می کنند ، خودشان را بسیار به ایرانی ها نزدیک می بینند و البته اگر ایرانی در گرجستان رفتار نامناسب داشته باشد جواب رفتارش با خودش است نه دیگران ،اینکه فرمودید گرجی ها دلبستگی به روسیه دارند که واقعا جای تعجب دارد همه ی عالم می دانند رابطه دو کشور روسیه و گرجستان چطور است و دلزدگی گرجی ها از روس ها هزار مرتبه بیشتر از اغامحمد خان است ،حتی در روسیه هم آمارها نشان می دهد که روس ها ،گرجستان را دشمن شماره ی یک خود می دانند نه امریکا را ،این مطالبتون کاملا خلاف واقعیت هست .
  3 ) در مورد فقیر بودن تا حدودی حق با شما بوده ولی اگر قیمت های مواد خوراکی و دیگر هزینه های گرجستان را محاسبه کنید میبینید که نسبت به ایران پایین تر است و در مواردی مثل مسکن حدود 50 تا 60 درصد پایین تر از ایران است ،اگر شما در گرجستان حضور دارید حتما باید این موضوع را مشاهده کرده باشید ،اما انچه برای گرجستان مزیت به حساب می آید رشد اقتصادی است و میزان اصلاحات در این کشور که در اکثر رتبه های اعلام شده از سازمان های بین المللی در بین 10 کشور اول دنیا قرار گرفته است و قطعا آینده ی درخشانی در انتظار گرجستان است .
  4 ) دولت گرجستان بین ایرانی و دیگران هیچ تفاوتی قائل نشده و اینکه عرصه را بر ایرانی ها تنگ کرده کاملا اشتباه هست ،به جز مواردی که احتمال نقض تحریم های بین المللی در آن وجود داشته هیچ مورد کم کاری و کوتاهی دولت وجود ندارد و در همین موارد هم گرجستان اخرین کشور دنیا بوده که این محدودیت ها را برای ایرانی ها اعمال کرده ، قبل از گرجستان همه این کار را انجام داده بودند و گرجستان هم فقط تحت فشارهای زیاد جامعه جهانی حاضر به اعمال محدودیت بر تعدادی از حساب ها شده ، آن هم حساب هایی که با برنامه ی هسته ای در ارتباط باشد و در دیگر موارد هیچ محدودیتی وجود ندارد .
  5 ) گرجستان نظام مالیاتی بسیار منظم و کارامدی دارد و همین موضوع یکی از عوامل پیشرفت این کشور خواهد بود ،برای همه هم یکسان است چه گرجی چه غیر گرجی ( ایرانی ،ترک ،عرب ،امریکایی یا هر کس دیگری در گرجستان ) همه به اندازه ی هم مالیات می دهند .
  6 ) هیچ کس به ایرانی ها هیچ تهمتی نزده ،من به عنوان یک ایرانی گرجی تبار ،به ایرانی بودن و به گرجی بودن خودم افتخار می کنم ،عاشق ایران هستم و آرزو دارم ایران را در بالاترین جایگاه ببینم ، برای گرجستان هم چنین آرزویی دارم ، دوست دارم هر روز رابطه دو کشور بیشتر و بیشتر بشود و تعامل فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور از حد و مرزها فراتر برود .اما در تمام ملت ها هم انسان خوب هست هم انسان بد ،خب کسی که رفته و دلالی پیشه کرده یا در دیسکوها فعالیت می کند قطعا مورد سرزنش قرار خواهد گرفت ،شما سعی کن جزو خوب ها باشی و برای ایران عزیز افتخار کسب کنی ،فکر کن از طرف ما ایرانی ها نماینده هستی و رفتارت طوری باشه که باعث سربلندی ایران بشی .
  7 )بعید می دونم که کسی کاری را درست و با هوشیاری انجام بدهد و سرمایه هاش از بین برود ،اولین نفری که این حرف را میزند شما هستی ، شاید شما تصمیم های درستی نگرفته باشی و متضرر بشی ،گناه بقیه چیه که شما می خواهی همه را از سرمایه گذاری در دیگر کشورها بترسونی ،در همین ایران روزانه هزاران شرکت ورشکست می شوند و هزاران شرکت دیگر جای آنها را پر می کنند ،این قانون تجارت دنیای نوین هست ،قوی ترها جای ضعیف ترها را می گیرند ،هر کس شکست خورد و دیگران را مقصر دانست داره فرافکنی میکنه .و دوم اینکه استفاده از لفظ بی سر و پا نشان می ده که شما دارید با غرض ورزی حرف می زنید نه دیگران ، شاید در لحظه ی مکالمه شما به یک گرجی هم همین طور توهین آمیز صحبت کرده باشید و جواب هم گرفته باشید ، الان دارید رفتار آن گرجی را به یک کشور تعمیم می دید که این هم اشتباه هست ، همونطور که اشتباه یک ایرانی نباید به تمام ملت ایران تعمیم داده بشه .
  8 ) همین که عنوان میکنید قصد دارم ایرانی ها را از رفتن به این کشور منصرف بکنم یعنی قصد و غرضی در کار هست ،چون نهایتا هر کس باید نظر خودش را عنوان کنه و اجازه بده دیگران خودشون تصمیم بگیرن ( همونطور که من تا الان حتی به یک نفر هم نگفتم به گرجستان برود یا نرود ) ، شما هم مختار هستی هر طور صلاح می دونی رفتار کنی و حرف بزنی ، ولی مردم هم تفاوت حرف منطقی و غیر منطقی را متوجه می شن ، حرف های شما هیچکدام دلیل و برهان نداشت و فقط از روی احساسات بیان شده .
  در پایان از آقای مشهدی فر برای بیان نظراتشون تشکر میکن و همینطور از جناب آقای گلچین فر که مطلب آقای مشهدی فر را منتشر کردند تشکر میکنم ، از اینکه بر روی مطلب ایشون هم هیچ سانسوری اعمال نشد ( مثل همیشه ) تشکر می کنم ، و در نهایت بهتر هست قضاوت و تصمیم را به مردم واگذار کنیم .

  • human says:

   دوستان گرجستان از خيلى نظرها كشور خوبى به حساب مياد كارهاى ادارى و دولتى هم واقعا عالى و سريع است در مورد شاه عباس هم ميتونيد گرجيها رو اينجور قانع كنيد كه همينجور كه كارهاى آخوندا به ايرانى ها مربوط نميشه كار شاه عباس هم همينطور در ضمن اگر شاه عباس تجاوز كرده ما ايرانى ها هم مورد تجاوز اعراب قرار گرفتيم كه بعد از اون شاه عباس ها در ايران بوجود اومدن ولى من از گرجى هاى عزيز يك انتقاد دارم كه در بخش خصوصى از كار فرار ميكنند و خوب كار انجام نمى دن خودشون هم قبول دارن كند هستن و وقتى شركت هاى خارجى هم كارگر خارجى ميارن اعتراض مى كنن البته خانم هاى گرجى شامل اين داستان نمى شن

 12. yousef says:

  هه هه هه همچین گرجستان گرجستان میکنید هرکی ندونه چه خبره ؟!!
  آخه ما ایرانیا که از کشورتون سرمایهامونو ببریم شما که همتون تاکسی میشین که !!!

  • andrew says:

   همچی میگید سرمایه انگار بیل گیتس هستید و شخصا 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اید . کل سرمایه گذاری ایرانیان توی گرجستان حتی در خوش بینانه ترین حالت بعید میدانم بالای 1 میلیارد دلار باشه یعنی کمتر از 4 درصد تولد ناخالص ملی یک سال گرجستان بعد شما سرمایه تان رو ببرید تاکسی میشیم ؟ بعد تاکسی بودن دقیقا چه مشکلی داره ؟

   • ramin says:

    طرز فکرتون در همین حده دیگه که میگین تاکسی چه ایرادی داره.وگرنه اینقدر تاکسی تو خیابونا ول نمی چرخیدن

 13. آرمان says:

  سلام آقای هومن نظر بالا که جوابیه ای برای آقای مشهدی پور بود را من نوشتم و اینکه اکثر نظرات ایشون را رد کردم دلیل بر این نیست که حقایق را قبول نداشته باشم ،در مورد نظر شما موافقم ، به نظر میرسه گرجی ها کمی کند هستند ، امیدوارم در چرخه ی اقتصاد که قرار می گیرن حرفه ای تر و دقیق تر و زرنگ تر باشن ( چون بعضی وقت ها احساس میکنم کمی هم تنبل هستند ، بعضی هاشون ) ، و برای یاداوری به گرجی ها باید این نکته را هم اضافه کنم که من اغامحمد خان را اصلا ایرانی نمی دونم چون جنایتی که در تفلیس انجام داد را در کرمان هم انجام داد و خیلی از مورخین از حکومتش به عنوان حکومت ضد ایرانی نام می برن ، بیست هزار نفر را کور کرد و چشمانشون را درآورد ، آخرین حاکم زند که شهره در درایت و زیبایی بود را به وضع فجیعی به قتل رسوند و با اینکه یه مرد بود دستور داد تا چند نفر از سربازانش به او تجاوز کنند ، زنان حرمسرا که جدال های فراوان می کردند تا به تختخواب پادشاه راه پیدا کنند ، وقتی به تختخواب می رسیدند با فردی خواجه مواجه می شدند که توان جنسی نداشت و اغامحمد خان این زنان را به حرمسرا اورده بود تا با شلاق از انها پذیرایی کنه و جنایت های دیگه ، پس هیچ توقعی از اغامحمد خان نداشته باشید.

 14. yousef says:

  20 میلییارد به چشمت نمیاد ؟؟؟ کل سرمایه گرجستان خودش میگه چنده ؟؟؟؟ خوده شما ۲۰ هزار لار به چشم دیدی ؟؟ قسم میخورم که ندیدی و ندیدین !!!

  • andrew says:

   20 میلیارد دلار ………….. کل سرمایه گذاری خارجی تمام کشور های جهان تو گرجستان اینقدر نیست توهم هم حدی دارد سرمایه ایرانیان ساکن گرجستان حد اکثر در همان حدود 1 میلیارد دلاریست که گفتم . تولید ناخالص ملی تنها یک سال گرجستان 25 برابر این مبلغ است . ادب رو رعایت کنید اقای یوسف . اول این که شان منزلت انسان ها در فرهنگ گرجی بر خلاف فرهنگ شما به پول توی حساب بانکیشان نیست دوم این که هم خودم و هم خانواده ام ثروت کافی داریم اخرین حواله بانکی من به شرکت طرف حسابم در هانگزوی چین بیش از 100 هزار دلار بود که البته نه مبلغ انچنانیست نه داشتن این پول افتخار. سوم این که کشورمان است اختیارش را داریم . ناراحتی این خدا این در .
   پی نوشت : از نوحه نگارش شما این طور بر می اید که نه تنها سرمایه دار و کار افرین نیستید بلکه به احتمال زیاد از همان قشری هستید که در گرجستان مایه خجالت هم وطنان شریف و درستکار ایرانیتان شده اید .
   من از همین جا از ایرانیان محترم و شریفی که این متن رو میخوانند به علت تند بودن برخی نوشته هایم عذر خواهی میکنم . حساب شما از این گونه افراد جداست .

   • human says:

    آقايون اين رفتارها خيلى بچه گانست كه دارايى هاى همديگرو به رخ هم ميكشيم شخصيت انسان ها به دارايى هاى انها نيست به اخلاق و رفتارشون كشور گرجستان اندازه يكى از استانهاى ايران و نفت خيز هم نيست طبيعيه كه درامدشم كمتر و لى اين چه ربطى داره كه به رخ هم بكشيم مگه اين پولها تو جيب ما ميره كه پز بديم بيان اين مرزها رو برداريم و بدونيم كه هممون انسانيم و هر جاى اين كره خاكى مال همه ماست و هر جا كه احساس آرامش ميكنيم هم وطن ماست حالا هم كه تو گرجستان هستيم بايد اينجارو مثل وطن خودمون بدونيم اگر از همديگه انتقاد داريد بكنيد ولى انتقاد سازنده نه رخنمايي ايراد گرجيهارو بگيد دوستانه كه تبليغ كنن مرتفع كنن و گرجيها هم همينطور ايراد جامعه ايرانى رو بگن اصلاح كنيم خودمونو چرا تفرقه ميندازيد اگه يه گرجى پولتون رو خرده يا بدى كرده دليل نميشه همه اينجورى باشن يا برعكسش ايرانى خواهش ميكنم مرزهارو از رو هم برداريد اگه دولت ها مرز ميزارن و ويزا ميخوان شما از همديگه نخواين يا شما حساب هاى همديگرو بلوكه نكنيد

   • ramin says:

    قبلا گفتم الان هم تکرار می کنم.کشوری که یک تتری جابجا میشه بهتره از اقتصاد حرف نزنه

 15. kamran says:

  همه جا خوب وبد دارد حتی در ایران – اما اینکه عده ای از ایرانیان فکر می کنند گرجستان آش دهن سوزی است – این چنین نیست -من با حرفهای جناب آقای مشهدی پور تا حدودی که خودم تجربه کرده ام موافقم-اما در یک کلام میتوانم بگویم گرجستان ایران زمان شاه است.ولی از نظر اقتصادی مخصوصا ثبات اقتصادی اصلا کشور قابل اطمینانی نیست -بگذارید یک مثال واقعی که خودم در گیر آن هستم بگویم :بنده در سال 2012 در تفلیس یک آپارتمان تکمیل شده به قیمت 84000$ خریداری کرده ام که تازه این آقایان گرجی خیلی علاقه مند هستند که در قراردادها به ویژه با ایرانیها و خارجیها مقدار کمتری از ارزش واقعی آپارتمان را بنویسند به عنوان مثال همین آپارتمان رو 50000$ مینویسند که فروخته اند در صورتی که پولی که یک ایرانی پرداخت میکند 84000$ است و در همین اول ایرانیان را در گیر مشکلات می کنند حالا اگر همین آقایان گرجی بخواهند برای خود آپارتمان بخرند بسیار علاقمندند که مبلغ واقعی برایشان منظور شود. بله مثل اینکه از ایرانی جماعت خام تر وجود ندارد اینطور که این آقایان گرجی فکر می کنند-و حالا جالب تر اینکه بنده می خواهم ای اپارتمان را بفروشم به همان قیمت که خریده ام بعد از 1 سال -اولا که مگویند خیلی گران است دوما الان وضعیت بحرانیست و همه چیز استاپ کرده است و قیمت مشابه همین آپارتمان 74000$ است-حالا باید 10000 $ ضرر کنیم و آپارتمان تقدیم آقایان کنیم واین مثال کاملا نشان می دهد که این کشور هنوز هیچ ثبات مستحکم اقتصادی ندارد و همه چیز قابل تغییر است-بله اینجا ایرانیان هستند که تنها متضرر می شوند نه گرجی ها-و همین قضیه راجع به ملک و زمین هم وجود دارد.خرید ملک با ایرانیان ساده و فروش با خدا-این شرایط وضعیت گرجستان است.بهتر است آقایان گرجی به جای ای زرنگ بازیها کمی بر روی امنیت اقتصادی تلاش کنند تا کسانی که جهت مهاجرت به اینجا می آیند که تنها منبع درآمد آقایان هستند حدااقل نسبت به ضرر در سرمایه شان امنیت داشته باشند-بله ایرانی هستش که دلار 3600 تومانی مملکتش رو می اورد و خرج گرجی ها مکنند.و دوستان گرجی بدانند اگر اوضاع وشرایط ایران وخیم نبود گرجیها حسرت دیدار یک ایرانی میکشیدند وایران خاکش از طلاست و مملکت ثروتمندیست و مردمانش هم خیلی از دوستان گرجی خوش گذران تر و مهمان نواز تر هستند.اما به هر حال به نظر من گرجستان باید با ایرانیان بر سر صلح بماند و این صلح هم به نفع ایرانی خواهد بود وهم دوستان گرجی .گرجستان تا رسیدن به کانادا و اتحادیه اروپا هنوز خیلی باید خیلی چیزها رو اصلاح کند.عدم تضمین وثبات اقتصادی یکی از ضعف های بزرگ این کشور برای سرمایه گداری خارجیست.و گرجستان قبل از اینکه برای ایرانیان حساب بانکی باز کند باید فکر همه این مسایل را می کرد نه اینکه با رفتاری زشت اقدام به بستن حساب -عدم بازکردن حساب بانکی برای ایرانیان بکند-البته ببنید ایرانیانی که با فعالیت بانکییشان تحریم دور می زدند و….. دولت گرجستان باید با قاطعیت برخورد کند-اما اینکه به عنوان مثال حساب یک ایرانی مقیم گرجستان با کارت اقامت را می بندند و با ایرانی ها این چنین برخورد می کنند که شما دیگر نمی توانید پول در حسابتان بگذارید و باید حسابتان بسته شود بسیار زشت وتامل برانگیز است.چرا دولت کانادا این چنین اعمالی را انجام نمی دهد؟گرجستان هنوز قوانین درست تعریف شده ای برای مهاجرت ندارد.

  • andrew says:

   من که زیاد از نوشته شما سر در نیاوردم ولی یک مورد شما اپارتمانی خریده اید به 84000 هزار دلار و الان به 74000 دلار هم از شما نمیخرند . خب این چه ربطی داشت به ثبات اقتصادی ؟ تصور کرده اید بقیه دنیا هم ایران است که قیمت ملک به شکل لحظه ای بالا برود ؟ ایالات متحده قدرتمند ترین اقتصاد جهان است خانه ای که دوست من در ویرجینیا 5 سال پیش به 250 هزار دلار خرید الان 150 هزار دلار هم نمیخرند لابد امریکا هم ثبات اقتصادی ندارد ؟ محض اطلاع دوستان عزیز ایرانی .بازار ملک در نقاط دیگر جهان هیچ شباهتی به بازار ایران ندارد و اصولا خانه و اپارتمان هر ساله از قیمتش کاسته میشود نه این که به ان افزوده شود . در بسیاری نقاط جهان کرایه یک اپارتمان با قسط وام بانکی خرید ان تفاوت چندانی نمیکند چون خریدار چندانی برای املاک وجود ندارد .

   • زمانی در ایران اتوموبیل بخشی از اموال سرمایه ای محسوب میشد و نه کالای مصرفی. سالها است که در ایران هم خودرو کالای مصرفی شده است.
    اینکه مسکن هم زمانی از لیست اموال سرمایه ای خارج شود و به کالاهای مصرفی بپیوندد یکی از آرزوهای بسیاری از انسانها، لااقل آرزوی شخصی من یکنفر است.
    در کشوری که ارزش پول ملی ظرف مدت چند ماه به یکسوم کاهش پیدا کند، در یک روز اعلام شود که صادرات 50 قلم کالا ممنوع شد و قیمت سوخت در یکشب چندین برابر شود، معلوم است که ثبات اقتصادی وجود ندارد و سرمایه مایل است از آنجا فرار کند. اما در همان کشور سرمایه گذاری در بخش مسکن به معنی یک سرمایه گذاری همیشه برنده و بدون ریسک تعریف شده است و این یکی از شاه کلیدهای حفظ نظام اقتصادی با وجود همه بحرانها و نوسانات بوده است. این پدیده در ایران موجب شد که طبقه ای خود را بنام سرمایه گذار معرفی کند که با سرمایه دار یا سرمایه گذار در مفهوم جهانی خود تفاوت بسیار اساسی دارد. این موجود منحصر به فرد با اعتماد به نفسی شگفت انگیز می گوید من سرمایه گذار هستم و لی حاضر به ریسک نیستم.
    بنابراین، اینکه یک ایرانی در گرجستان مسکن خریداری کند یا زمینی بخرد و دست روی دست بگذارد به امید بدست آوردن سودی بادآورده بسیار قابل درک است و طبیعی است که چنین فردی تصور کند کشور گرجستان مشکل دارد یا ثبات ندارد.
    توجه داریم که زمانی کشورهایی مانند امارات متحد عربی و قبرس البته متاسفانه با مدیریت خود ایرانی ها توانستند موجودات مذکور را به آنچه سرمایه گذاری نامیدند مجاب کنند و این توهم را را نیز ایجاد کنند که سرمایه گذاری در سطح بین المللی یعنی اینکه من بروم یک کشور خارجی آپارتمان بخرم و مطمئن باشم که چند سال آینده سود کلانی بدست خواهم آورد 🙂 🙂 . چنین خاطراتی در حافظه افراد و اینکه گرجستان فروش زمین به خارجی را نیز قانونی اعلام کرد، کار را از توهم به اسکیزوفرنی کشاند.
    در کل ایرانی ها بخصوص طبقه متوسط ایران در مواجه با جامعه گرجستان دارد به تدریج مفهوم لیبرالیزم را درک می کند. تفلیس همانطور که زمانی در جنبش مشروطیت به روشنفکران ایرانی یاری رساند و کمک کرد تا حرکتهایی شکل بگیرد که تا به امروز نیز ادامه یافته است. اکنون نیز بخشی از بار تحول فکری و درک از نظام اقتصاد آزاد در میان افراد متوسط ایران را بر دوش گرفته است

 16. andrew says:

  گلچین جان خودرو در ایران طی یک سال گذشته باز هم کالای سرمایه ای شده و بازار گفته هایی چون یه پراید خریدم 12 تومن الان ازم میخرن 15 داغ است . جدای از مسکن و خودرو طبق اعلام مقامات رسمی مردم ایران نزدیک 20 میلیارد دلار ارز کاغذی و چند صد تن طلا در خانه هایشان انبار کرده اند به جای این که این پول را در بخش مولد اقتصاد به گردش بیندازند این نشان از اقتصادی به شدت بیمار است در تمامی اقتصاد های سالم دولت ها به شدت با رفتن سرمایه به بخش های راکد اقتصادی مبارزه میکنند ولی در ایران گویا بر عکس است . ادمی که از ان ساختار اقتصادی می اید خب قطعا نگاهی جز این نخواهد داشت که خانه بخرد و بگذارد گران شود و بدون هیچ گونه فعالیت مفید اقتصادی سود قلمبه گیرش بیایید .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: