Advertisements

خبرچین های ایرانی در گرجستان

Spyگزارشهای رسیده و مشاهدات حاکی از آن است که عده ای از فارسی زبان ها اخبار مربوط به ایرانیان را در اختیار وزارت کشور گرجستان قرار می دهند.
خبر دستگیری تعدادی ایرانی به اتهام حمل مواد مخدر در باتومی در این وبلاگ منتشر شد. تردیدی نیست در مورد اینکه این افراد قوانین کشور گرجستان را نادیده گرفتند و بهمین خاطر تاوان آن را نیز باید بپردازند اما نکته ای که امروز می خواهم درباره ان صحبت کنم، متفاوت است. پلیس باتومی چطور متوجه شد که این افراد داروهای کدئین دار باخود به گرجستان آورده اند؟ شواهد بسیار محکمی وجود دارد که یک شهروند ایرانی به پلیس باتومی خبر داده بود که این افراد مواد مخدر با خود به این کشور آورده اند. این تنها نمونه کوچکی از خبرچینی ایرانی ها برای وزات کشور گرجستان بود، نمونه های فراوانی به اثبات رسیده اند. درباره خودم بگویم که لااقل دوبار مورد تحقیق مختصر قرار گرفتم، یکبار در مورد خدمات گرجیران برای صدور کارت سبز گرجستان و یکبار هم پس از انتشار مقاله ای در مورد ایرانی بودن اقوام اوستیایی.
متاسفانه در حال حاضر امکان انتشار یک مقاله تحقیقی و مستند در مورد خبرچینهای ایرانی در گرجستان برایم وجود ندارد، معرفی کردن این افراد با نام و مشخصات کامل و عکس آنها یک کاری است که همت گروهی از هموطنان را می طلبد و در موقع مناسب خودش این کار انجام خواهد شد اما در اینجا می خواهم بر پایه مشاهدات شخصی و گزارشهای پراکنده بدست آمده، برخی از ویژگی های این جماعت را معرفی کنم.
ویژگی خبرچین های ایرانی در گرجستان

– خود را ایرانی نمی دانند. آنها می گویند که کشورشان گرجستان است.
– از روابط عمومی و اجتماعی بسیار ضعیفی برخوردار هستند. در توجیه برخی از رفتارهای غیرمتعارف خود می گویند که ایرانی نیستند و این رفتارها برای آنها طبیعی است.
– افرادی کودن هستند و مکالمات عادی روزمره را بخوبی متوجه نمی شوند.آنها عدم درک خودشان از گفته های شما را هم متوجه نمی شوند و گاه بعد از تکرار یک مطلب به شکلهای گوناگون از سوی شما، طوری حرف می زنند که انگاری هیچ یک از حرفهای شما را نشنیده اند.
– منتظر فرصت هستند که به ایرانی ها توهین کنند. اگر در برخورد با آنها راه را برای مزخرف گویی باز بگذارید، بدون محابا وراجی می کنند و ایرانی ها را کلاهبردار و دزد معرفی می کنند.
– تمایل دارند ایرانی ها را تحقیر کنند. اگر به آنها میدان بدهید جامعه ایران و وضعیت زندگی مردم را زیر سئوال می برند و مسافرت ایرانیان به خارج کشور را از روی استیصال و دربدری قلمداد می کنند.
– فرهنگ شهر نشینی ندارند. بیشتر افراد این گروه از اهالی شهرها و روستاهای دورافتاده کشور هستد .اگر به آداب و رفتار آنها توجه کنید بیشتر شبیه چوپانها و گوسفندچران ها هستند.

– آنها از نظر سواد و اطلاعات عمومی در سطح بسیار پایینی قرار دارند. البته در دنیای امروز و در عصر اطلاعات همه انسانها در بیشتر زمینه ها کم سواد و کم اطلاع هستند و هرکسی تنها در حوزه های خاصی ممکن است از آگاهی و دانش کافی برخوردار باشد، اما خبرچین ها حرفهایی را در مورد تاریخ و فرهنگ بر زبان می اورند که شعارگونه است و اطلاع کافی هم در مورد آن ندارند. تا اینجا هم به آنها ایرادی جدی وارد نیست اما مشکل از آنجا شروع می شود که آنها ادعاهای مزخرفی را حقیقت مطلق می پندارند و بر روی درستی این پندارها پافشاری هم می کنند بدون انکه یک صفحه از تاریخ را نیز خوانده باشند.
توجه داشته باشید که جماعتی بخاطر برخی از سرخوردگی ها در جامعه ایران تلاش می کند هویت جدیدی را برای خود ایجاد کند. خبرچین ها افرادی هستند که در ساخت هویت جدید برای خودشان هم با شکست مواجه شده اند و بناچار بهر دری می زنند تا بنوعی در جایگاهی برسمیت شناخته شوند.
مهمترین اقدام برای مقابله با این افراد باید از طرف دولت ایران صورت پذیرد. وقتی شخصی با زبان و رفتار اذعان می کند که ایرانی نیست و شواهد و دلایل کافی درباره اقرار او وجود دارد، چه دلیلی دارد که برای او گذرنامه ایرانی صادر شود؟ متاسفانه کشور ایران دروزاه های طلایی خود را بر روی هر دشمن و مهاجمی باز کرده است و از از افرادی ضد ایران و ایرانی میزبانی می کند.
ما ایرانی ها هم باید هوشیار باشیم و به مردمان اصیل کشور گرجستان یادآوری کنیم که جماعت فارسی زبان بی فرهنگ و دردساز در کشور گرجستان بنابر اذعان و اقرار خود ایرانی نیست و اعطاء گذرنامه ایرانی به این جماعت از سوی دولت ایران تنها بخاطر مسائل بشردوستانه بوده است و نه بدلیل هویت ملی این افراد و حساب رفتارهای ناهنجار و بی فرهنگ بودن این جماعت را باید از ملت ایران جدا کرد.

Advertisements

27 Responses to خبرچین های ایرانی در گرجستان

 1. ehsan says:

  یعنی چی که ایرانی هستن اما میگن ایرانی نیستن؟
  خیلی کد گذاری شده این متن :))
  منظورتون گرجی های ایران هستن که الان اونجا زندگی می کنن؟

  • akbar says:

   حتما گرجی های ایران نیست چون اونا با جون دل قبول دارند و افتخار می کنند که ایرانی هستند و در جبهه و جنگ هم با خون خود اون را به اثبات رسانده اند و کشور بزرگ ایران را با یک کشور کوچک و با کشوری که گوشت و پوست و استخوانشون با آن سرشته فراموش نمی کنند بالاخره از اونا و سایر ایرانیان از هر قوم و دینی ممکن است یک عده نخاله پیدا بشه ولی من مطلع شده ام یکسری از اینا به سفارت هم خبر چینی می کنند و به طالبی سفیر و کارمند اقتصادی برازش برای زیر آب زنی اقتصادی و خود شیرین کنی خبرهای نادرست می دن و اونا هم با سادگی و ناشگری می پذیرند و واقعا تاسف بار است هر کس مخصوصا ایرانی علیه ایران و ایرانی کار کند واقعا غیرقابل بخشش است

  • Rigi says:

   قانون گرجستان در باره داروهای دارنده مواد مخدر، مواد تاثیر گذار روی اعصاب و کمک به معتادان
   ماده 19 :
   بند اول:
   اشخاص حقیقی ( از جمله کسانی که قصد عبور ترانزیتی از سر زمین گرجستان را دارند) حق دارند با هدف پزشکی یعنی درمان، داروهایی که مواد مخدر و یا مواد تاثیر گذار روی اعصاب دارند همراه با اسناد پزشکی معتبر ( نسخه ) و اظهار نامه تایید شده گمرک گرجستان را با خود داشته باشند.

 2. Rigi says:

  هر کس نان ز عمل خویش خورد، پناه به پستی و رذالت نبرد…

 3. Rigi says:

  ehsan عزیز ، نمی دانم آقای گلچین فر محترم منظورش کی بوده ولی من به شما می گویم،
  «از ماست که بر ماست «…

 4. گیورگی says:

  حساب همه ایرانی ها با هم یکی نیست، ما گرجی ها همه را می بینیم و می شناسیم. خیال همه راحت باشد ، سگی که برای صاحب خویش وفا ندارد، بدرد ما هم مسلما نمی خورد.
  ما میدانیم بعضی از ایرانی ها در ایران مشکل جزایی – جنایی دارند و نمی خواهند به آنجا برگردند و یا در گرجستان سر ایرانی های دیگر شیره چند هزار دلاری مالیده اند و از ترس ، بازهم قصد ایران رفتن ندارند، پس در نتیجه دست به هر اعمالی می زنند تا خود را در اینجا شیرین نشان بدهند و حق اقامت بدست بیاورند. یک روز به کذب مسیحی می شوند و صلیب مقدس به گردن آویزان می کنند و روز دیگر به نیرنگ خبر چینی می کنند. این ها فقط ضد ایرانیها خبر چینی نمی کنند بلکه به هر کس که برسند و حسد ورزند حتی علیه گرجیان ، خبرش را می سازند و می پردازند از یک کلاغ چهل کلاغ می سازند و از کاه هم کوه و تحویا جاهای لازم می دهند. ولی دیر یا زود بومرنگ آنها بسر خودشان خواهد خورد. ما گرجی ها یک ضرب المثل داریم که می گوید، سگی در خانه بدرد هیچ می خورد، برون اشتیاقش به شکار می رفت.
  واما در مورد استفاده از خبر چینان ایرانی باید بگویم که شراب مفت را قاضی هم می نوشد …

 5. فری says:

  سلام بر آقای گلچین فر
  با سلام و احترام این مطلب شما را تا حدود بسیار زیادی قبول دارم – مستنداتی از یکی از ایرانی هایی که به این کار مشغول است و رد شهر تفلیس نیز فعالیت می کند می دانم لطفاً در صورتی که تمایل به شنیدن اظهاراتم برای روشن نمودن اذهان تمام کاربرانی که به شما سر می زنند و جلوگیری از در دام افتادان به دام این افراد که در قالب دوستی و شراکت و ایجاد فعالیت تجاری و اخذ اقامت با شما وارد دوستی می شوند و وقتی که پول شما را بالا کشیدند سعی می کنند با ساختن یکسری مسائل دروغین تهدیدتان کنند که پلیس اینجا اینکار را خواهد کرد و …. شما را از پیگیری منصرف کنند . در صورتی که اصلاً اینطور نیست و پلیس گرجستان یکی از نیروهای کاملاً محترم به شمار می رود که آدم با حضورشان احساس امنیت می کند .به هر حال اگر تمایل به مذاکره حضوری دارید تا دو هفته دیگر به تفلیس بازخواهم گشت ، شما بفرمائید تا تلفن همراهم را در اختیارتان بگذارم

 6. Rigi says:

  قضیه این ایرانی های عزیز ما تمام شد، دادگاه باتومی پنج نفر ، هر کدام از آنها را محکوم به پرداخت جریمه پانصد لاری نمود. البته رفتار پلیس و مقامات مربوطه عالی بود و آنها آزاد بودند . امروز پس از پرداخت جریمه ها شنیدم که آخرین گروه از گرجستان خارج وعازم ایران شده اند. البته حقیر در تمام جلسات دادگاه و …حضور داشت و کمک های لازم انجام شد. انشاا… که بزودی صحیح و سالم به خانه های خویش خواهند رسید.
  شب سیاه تمام شد و بعضی ها روی سیاه باقی ماندند.

 7. Rigi says:

  روی سیاه نصیب وی شد و بس…

 8. hadi says:

  خدا را شکر اقای گلچین فر شهری هستند وگرنه به خود اجازه نمیدادند که به با شرف ترین مردمان دنیا روستانشینان توهین شود واقعا تبریک به شهرنشین های باادب بانزاکت با فرهنگ با روابط عمومی بالا با سطح هوش فوق العاده دارای رفتار متعاف غیر گوسفند چران غیر چوپان .
  راستی یادم رفت غیر روستای خیلی دور افتاده البته غیر تهران بقیه دهات نیستند قبول دارم دوست خوب شهر نشین.

 9. hadi says:

  اقای گلچین فر لطفا منظورتان را واضح و شفاف بیان کنیدچون نوشته اید»اما خبرچین ها حرفهایی را در مورد تاریخ و فرهنگ بر زبان می اورند که شعارگونه است و اطلاع کافی هم در مورد آن ندارند. تا اینجا هم به آنها ایرادی جدی وارد نیست اما مشکل از آنجا شروع می شود که آنها ادعاهای مزخرفی را حقیقت مطلق می پندارند و بر روی درستی این پندارها پافشاری هم می کنند بدون انکه یک صفحه از تاریخ را نیز خوانده باشند.» اگر منظورتان گرجیان ایران است که یکبار قبلا گفتم من وطن اصلی ابا واجدادی خود را گرجستان میدانم وبعلاوه خبرچین بعدی خواهم بود چون این در ایران بخوبی هموطنان ایرانیم در بسیج یادم داد ه ام سعی بچه خوبی باشی امیدوارم .چون به اندازه کافی ایرانیها و ترکها انجا به گند کشین.

 10. andrew says:

  گلچین جان دوستان راست میگن بیش از حد کلی نوشتی . حتی شامل من هم میشه بعضی بند هاش ضمنا همکاری با نیروهای امنیتی تنها در کشور ها استبدادی ان هم در موارد خاص غیر اخلاقیست و در کشورهای ازاد و دموکراتیک نه تنها مشکلی ندارد که اصولا جزو وضایف اخلاقی شهروندان است . شخصا خودم هم اگر متوجه شوم کسی مرتکب عمل غیر قانونی از جمله حمل مواد مخدر در کشورم شده در اطلاع دادن به پلیس تردید نمیکنم ( کما این که در دو سه مورد این کار را کردم ) به کارم هم افتخار میکنم .

  • شامل شما بطور مسلم نمیشه. اگر بعضی از بندهاش رو بگیری، گوسفندچران بودنش شامل خودم هم میشه.
   این افرادی که در باتومی به اتهام داشتن مواد مخدر به دردسر افتادند، آدمهای نادانی بودند، این امکان وجود داشت که با روشی بهتر و بدون دخالت پلیس آنها را آگاه کرد و از آنها خواست که داروهای همراه خودشان را منهدم کنند.
   تفاوت بسیاری است بین شرایطی که فرد به صلاح جامعه خلافکاری را تحویل مراجع قانونی می دهد با زمانی که انسانی بخاطر عقده های روانی، حس انتقام گیری و بی هویتی، فردی ناآگاه را بدام می اندازد.

 11. Rigi says:

  آخرین خبر، بچه ها به سلامت به ایران رسیدند، این نامه را هم آز آنجا برایم ارسال داشته اند:
  سلام

  اقاي ريگي من و كليه بچه ها از شما بخاطر محبتي كه نسبت به حل مشكل كدئين راداشتيد بسيار سپاسگذارم

  باتشكر عليرضا و امير رضا

 12. shadi says:

  به نظر من شما وبلاگتو ببند برو داستان تخیلی بنویس کودن خودتی دیوث

 13. الکساندر گرجی says:

  با سلام به شما و همه عزیزانی که ازین سایت دیدن میکنن..
  بعنوان یک گرجی ایرانی این مقاله یِ سراسر مبهم و بسیار کلی تحریر شده رو خوندم و احساس کردم که نه تنها به زعم بنده،بلکه از سرتاسرِ صحبتهای شما اینگونه قلمداد میشه که شما مشکل خاصی با عده ای از هموطنانِ مهاجرمون داشته و نیش و کنایه ای هم به گرجیان ایرانیِ مقیم در گرجستان زدید،و،بهمین دلیل هم مایلم نظر خودم رو ابراز کنم.
  ببینید آقای گلچین..
  اون مشکلی که در رابطه با مواد مخدر و در باتومی پیش اومده ممکنه که در هر کشور دیگه ای پیش بیاد،کما اینکه پیش هم آمده و ما هزاران موردش رو از ایرانیان در کشورهایی چون ژاپن،تایلند،کره،مالزی،امارات،ترکیه،ارمنستان و و و..دیدیم،و شما نمیتونید تقصیر رو بر گردن هم میهنانِ خلافکارانِ مزبور بندازید.این مشکلیه که همیشه بین اوباش و خلافکاران پیش میاد و به هزاران دلیل مثل طمع و دشمنی،یا حسادت و یا تسویه حسابهای شخصی اقدام به بقول معروف آدم فروشی میکنن و مسائل مربوط که سوای بحث ماست،بوفور پیش میاد. فقط این نکته رو دقت داشته باشید که هیچ ایرانیِ شریف و هیچ گرجیِ ایرانی در مسئله باتومی دخیل نبودند.!!
  در مورد تحقیقی که فرمودین از شما در رابطه با صدور کارت سبز شده،باید عرض کنم که هرکس که ندونه خود شما کاملا واقف هستید که موضوعِ کارت سبز گرجی اصلا و بهیچ عنوان به شخص حقوقی یا حقیقیِ دیگری مربوط نیست و این مسئله فقط و فقط در انحصار وزارت گرجیان خارج از کشور بوده و خود دولتِ گرجی، گرجیان خارج از مرزهای گرجستان رو توسط شورای متخصص شناسایی و پس از احراز هویت خونی و نژادیشون کارت هموطنی رو اعطا میکنه و خارج از این مدار هر اقدامی که صورت بگیره کاملا غیر قانونی و میتوان گفت که شیادانه و متقلبانه س.پس بازپرسی و تحقیق طبیعتا باید از شما صورت می پذیرفته.ضمناً توصیه میکنم هرچه زودتر مقاله تحقیقی و مستندتون رو درمورد ایرانیانِ خبرچین و خلافکار یا هرچی که شما میفرمایید تدوین و منتشر کنید،زیرا کاریست که باید انجام بشه و شخص بنده هم حتی الامکان در خدمت خواهم بود.
  نکته ای رو که باید عرض کنم، درمورد برداشتیست که شما از عده ای ایرانی نما و یا ایرانیِ گرجی نما کرده و با پیش داوری و قضاوت ناعادلانه خودتون و از سرِ نابخردی ،همه رو خبرچین،بی فرهنگ،بیسواد و غیره توصیف کرده و این موضوع رو به بخش عظیمی از ایرانیان مقیم گرجستان(چه گرجی و چه غیر گرجی)تعمیم دادید ،در حالی که این مسئله بسیار عادی و یا به عبارت بهتر رایج بوده و در تمام حوزه های کاری افراد سودجو و متقلب که هیچ سرمایه کاری و هنر برجسته نداشته و بقول معروف با دریوزگی معاش خود رو تامین میکنن،وجود دارن.خود بنده با بسیاری از ایرانیانِ گرجستان و عده قلیلی از گرجیان ایرانی برخورد داشتم که روزها رو به بطالت و فلاکت و شبها رو بدتر از روزها در کاباره ها ،قمارخونه ها و مراکز فساد میگذرونن،امــــــــّــــــا..! تعدادشون به نسبتِ ایرانیانِ شرافتمند و قابل،و نیز گرجیان شریفِ ایرانی،در گرجستان بسیار قلیل بوده و اصلا در حد و اندازه ای که به معیار شما سنجیده شده و از قِبلِ اون به قشر بزرگی از ایرانیان و حتی به انبیایِ الهی اهانت کردید!،نیستند.
  ایرانیان بسیار شریف و خیل عظیمی از گرجیان ایرانی مقیم گرجستان هستند که هم اکنون در این کشور زندگی میکنند و نه تنها دنبال هویت جدید و کاذب و کذایی نیستند،بلکه به ملیت،ریشه،آب و خاک و آیین و رسوم خود همیشه و در همه حال احترام نهاده،و با زندگیِ شرافتمندانه و در عمل پلی گشته اند در راه ارتباط سالم و پایدار دو کشور دوست،تاریخی و کهن.
  در پایان ازتون خالصانه خواهشمندم،که دیدتون رو به مسائل دنیای امروز وسیعتر، آگاهانه و خردمندانه تر کرده و ضمن حفظ حرمت و قداست قلم، بخاطر یه سری مسائل یا شاید عقده های شخصی یا امثالهم ،همه رو با یک چوب نرانده و دنیا و عقبایِ خود رو به پشیزی نفروشید.
  نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر
  هر آن چه ناصح مشفق بگویدت بپذیر
  والسلام.موفق باشید.

 14. Sina says:

  من همیشه از مطالب این سایت استفاده می کردم، اما نمی دانستم تفکراتی اینچنین غیر حرفه ای دارید .ضمن تاسف فراوان بجای تشکر عرض مطالبی را خدمت دوستان و شما نویسنده ی مثلا محترم لازم می دانم.
  اولا اینکه مایلم بدانم شخصا چه ضربه ای از سمت گرجیان ایران خورده اید که اینطور طرفدار وفادار و خوش غیرت ملت ایران و دوستدار و همدرد مردم گرجستان شده اید و اینچنین خود را مرد اخلاق می دانید !!!! که جز کینه و حسادت چیز دیگری در مطالب شما ندیدم. البته شاید هم زرنگی دیگران اینچنین حسادت شما را بر می انگیزد.
  ثانیا از شخص شخیص «شهر نشین» دور از ذلت روستا نشینی و همچنین تحصیل کرده ای در کلیه گرایشات فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و… در حد نا محدود ،همچون شما باز هم این تفکر غیر اخلاقی و غیر واقعی بعید است که خود را برتر از مردمان روستا نشین می دانید و بد نیست ما هم بدانیم که شما چند صفحه از تاریخ را خوانده اید و اصلا کدام تاریخ را میگویید که ظاهرا شما تحلیلگر حرفه ای آنید؟؟
  این نکته نیز که شما ایران را بهشت میدانید و طوری سخن می گویید که گویی واقعا هیچ مشکلی در ایران و ایرانی نیست ،خود بگونه ای باعث شک است نکند شما هم منافعتان در خطر است؟؟؟!!!
  و سوالی که برای من بی پاسخ مانده است این است که چه استادانه این گونه افراد را شخصیت شناسی کرده اید، نمیدانم این هم مربوط به گرایش دیگری از علم بی نهایت شماست یا با این افراد در ارتباط بوده اید که با ظرافتی اینچنین دقیق ویژگیشان را توصیف کرده اید ؟؟؟
  و در آخر یادمان باشد که خدمات بی پایان شما را به دولت وملت ازنوع «شهر نشین» ایران ارج نهیم ،بد نیست هر از گاهی به وجود مبارک نیز رجوعی داشته باشید، شاید از نهفته های خود بی خبر مانده اید.
  کوتاه میکنم که جز پوچی چیز دیگری برای پاسخ گویی در سخنان شما ندیدم.

 15. arash says:

  سلام.اقای گلچین فر.من فکر میکنم شما با این نامه ای که نوشتید فقط میخوای خودشیرینی کن و با خراب کردن دیگران به هدف کثیفت برسی.دلخوش نباش

  • amir says:

   خبرنگار و وبلاگ نویس و به هر یک فرد که در صدد آگاه نمودن دیگران است همواره از سوی عده ای مورد هجوم قرار می گیرد نگران نباشید و در آگاه نمودن دیگران البته با دقت و سرعت ، نهایت تلاش را مبذول دارید که یکی از مشکلات مردم همین نداشتن اطلاعات است از اطلاع رسانی خوب و به موقع شما سپاسگزاریم گرچه نقایصی هم به طور طبیعی خواهد داشت اگر خبر رسانی نبود شاید به خاطر خاطر استامنوفین آنها زندانی می شدند و از آنها یک خلافکار بوجود می اومد و یا خبرچین گرگ خود را در لباس میش جای می داد البته افراد باید به خود نگیرند طبیعی است که نظر شما هم آنها نیستند و نباید حاشیه سازی کرد و آدم محترم برای همه محترم است و نباید کسی که مجرم نیست به خود بگیرد بازم ممنون

 16. mohsen says:

  من یک گرجی هستم که در ایران به دنیا امدم وجامعی ایرانی رابه خوبی می شناسم وبیشتر از ایران از گرجستان ومردم عزیزش خبر دارم ومی خوام یه سری حقایقا بیان کنم ببینید اگه مشکل از گرجی ها بود پس چرا ایرانیها را از دبی بیرون کردنن چرا ایرانی را در تمام دنیا به عنوان یک انسان تروریست وبی فرهنگ می شناسندچرا از 800 نفری که در مالزی به خاطر دزدی دستگیر شدنندحدود 700 نفر ایرانی بودنند یعنی همی دنیا مشکل داره فقط ایرانی گل سرسبده پس مشکل از خودتونه خودتونا اصلاح کنید شماهای که از گرجیان ایران به بدی یاد می کنید اینا بدونید که سالمترین شهر از نظر اجتماعی را در کل جهان داراس واون هم در ایران به نام فریدونشهر خیلی حرفهای دیگه هست اما تا همین جاشم کافیه براتون حد اقل بیشتر خودتونا بشناسید واینا بدونید که در حدی نیستید که بخوای گرجیها را بی فرهنگ بی هویت خبرچین ویا هرچیز دیگی قلم داد کنید

  • AMIN says:

   آقای گلچین فر صحبت های دوستان گرجی تبارایرانی را شنیدید و خود به وضوح دیدید که مقاله غیر حرفه ای شما چگونه باعث جریحه دار شدن احساسات و بی حرمتی به نژاد پاک گرجی تباران ایرانی گردید،هرچند تاکنون دلیل منطقی برای انتشار این خبر از طرف شما نیافتم و امیدوارم كه دلیل شما برای مطرح شدن خود در گرو تنش زايي و ايجاد حساسيت هاي منفي ودر كل تهمت و افتراکه تنها بیانگر تباهی و زوال اندیشه است ، نباشد.
   هم اکنون با زبان منطق و محبت از شما می خواهم که مواضع خود را بصورت واضح در خصوص ارائه این مقاله اعلام داشته و شخصاً از یکایک گرجی های ایران رسماً معذرت خواهی کرده و طلب عفو و بخشش نمایید که چه بسا هم تبارانم بسیار بخشنده تر از آنند که بر شما خورده بگیرند و در غیر این صورت مسئول هرگونه اقدامی علیه شما خودتان خواهید بود.
   باتشکر

   • اومدی این وسط نظر بدی یا دعوا راه بندازی؟
    تو فقط حق داری از طرف شخص خودت صحبت کنی، همه کسانی که نظر گذاشته اند بنظر من فهیم تر از جناب عالی هستند.
    خبرچینی کم بود، ترور و تهدید را هم تو داری شروع می کنی.

 17. AMIN says:

  آقای گلچین فر ما گرجی های ایرانی بنا به وظیفه اخلاقی خود موظف به حفظ منافع و آبروی همتباران خود در همه عرصه ها هستیم.اگر خیال می کنید می توانید بیایید حرف های بی پایه و اساس بزنید،کسانی را متهم کنید و تهمت بزنید و کسی هم حرفی نزند،باید به شما بگویم که کاملا در اشتباهید.
  شما اگر بقول خودتان «فقط حق داری از طرف شخص خودت صحبت کنی» پس چرا خودتان از طرف خودتان یک طیف عظیمی را متهم به خبر چینی میکنید؟
  آقای گلچین فر باز هم دوستانه از شما می خواهم که مواضع خود را بصورت واضح در خصوص ارائه این مقاله اعلام داشته و از هم تبارانم دلجویی کنید و گرنه ما تروریست نیستیم که بخواهیم آدم بکشیم

 18. Rigi says:

  AMIN عزیز ، شما ناراحت نباشید. فریدونشهری های محترم ما اصلا دنبال این کارها نیستند. من در جواب دوستی نوشتم که از ماست که بر ماست. فکر می کنم شما به گفته های من حقیر اگر ارزشی قائل نیستید به نوشته های آقای گیورگی مراجعه کنید…

  • AMIN says:

   جناب آقای ریگی بزرگوار خدمت شما سلام وعرض احترام دارم وبرخودم لازم میدارم که از از بذل توجه شما کمال تشکر را داشته باشم.حرف شما برای ما حجتی بود که تمامی سوءتفاهم ها را از بین برد و شما با اراده والای خود کاری را انجام دادید و حرفی را زدید که مسئول این سایت و انتشار دهنده این خبر باید انجام میداد.
   من از طرف خودم و از طرف هم تبارانم از لطف شما نهایت تشکر و قدردانی را دارم.
   با امید اینکه روزی در سرزمین مادریم گرجستان شما را زیارت کنم.

 19. samad says:

  اخه بیسواد از همه جا رونده تو کی هستی که بخوای شخصیت ادمارو تحلیل کنی اگه شخصیت داشتی عین گوسفندا حرف نمیزدی اگه خیلی مردی بهنره با همون گرجیای به اصطلاح چوپان در همین وبلاگ مذاکره کنی تا بفهمی مودن تویی یا اونا.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: